Már vizsgálja a szakértő a szombathelyi Sportliget felújítását

Nagy Donát 2020-05-02 11:51:00
Tavaly megújult a sporttelep, de az első eső után már használhatatlanok voltak a pályák.

Nem kell sok képzelőerő ahhoz, hogy megjósoljuk: a kijárási korlátozások megszüntetése után tömegével fogják ellepni a sportra kiéhezett szombathelyiek a városi pályákat.

Az egyik legkedveltebb ilyen gócpont a Sportliget, amit ráadásul tavaly fel is újítottak. Azonban sok kritika érte ennek minőségét, és a városban folyó kampány része lett az ügy kivizsgálásának ígérete. Egész pontosan 6 db tenisz és 4 db labdarúgó salakos pályán merültek fel csapadékvíz-elvezetési problémák. A kivitelező levonulása és a pályák átadása után többek között az üzemeltető Szombathelyi Sportközpont és Sportiskolának 25 tonna salakot kellett hozatnia, hogy a teniszpályákat "rendbe tegyék". 

De a kispályás labdarúgó bajnokság résztvevői is azt mondták, soha többé nem neveznek, ha ilyen körülmények között kell játszaniuk.

Még novemberben, tehát a választások után nyilatkozta László Győző (Éljen Szombathely!) alpolgármester, hogy szakértőt rendelnek ki, aki megvizsgálja az elvégzett munka minőségét. A több témát is érintő sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy amennyiben szükséges, vissza fogják hívni a kivitelezőt a garanciális javításokra.

Mielőtt még újraindul a sportszezon, rákérdeztünk az önkormányzatnál, hol áll a vizsgálat, és valóban voltak-e aggályos megoldások a felújításnál.

A hivatal válasza szerint igazságügyi szakértő kirendelése iránti kérelemmel fordultak dr. Molnár Balázs közjegyzőhöz.

Az építési igazságügyi szakértői helyszíni szemle 2020. március 31. napján megtörtént, a szakértői vizsgálat folyamatban van.

Azaz valóban elkezdődött a szakértői vizsgálat, viszont ennek még nem lehet tudni az eredményét. Mivel garanciaidőn belül vagyunk, a feltárt hibákat a kivitelezőnek térítés nélkül el kell majd végeznie. Bővebbet viszont csak az elkészült szakértői jegyzőkönyv megismerése után fogunk tudni.

A terület egyébként 1,1 milliárd forint EU-s támogatásból újult meg.

Szólj hozzá!

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.