Ráncfelvarrást végeztek el egy brit kutyán, akinek annyira lógott a bőre, hogy már nem is látott a szemhéjaitól

Fehér Buda 2020-08-04 17:21:23
Plasztik szépség lett a 70 kilós mastiffból.

Kés alá kellett feküdnie egy brit Neapolitan Mastiffnak, miután annyira megereszkedett a bőre, hogy már nem is látott ki a szemhéja mögül. A közel hetven kilós Neonak a bőre már fájdalmat is okozott, a gazdái pedig attól féltek, hogy nemsokára már enni sem fog tudni, mert a száját is elzárják majd a ráncok. 

Szerencsére a kutya orvosai találtak egy megoldást a négylábú állapotának javítására, így jött képbe a ráncfelvarrás. Neót az angliai Swindon városba küldték, ahol több mint egy kilónyi felesleges bőrt távolítottak el az arcáról. Az állat gazdája, Mark Hutchins a helyi lapoknak azt mondta, hogy ugyan viccesnek hangzik, hogy plasztikai sebészhez vitték a kutyájukat, de a család nehéz időn ment keresztül, mert félő volt, hogy Neo még a műtét előtt elpusztul.

Mark szerint a kutya állapota a műtét közeledtével már annyira rossz volt, hogy nyitva kellett tartaniuk a szemét, hogy egyáltalán a tálját megtalálja, és ne haljon éhen. A család ezután attól tartott, hogy Neo arca a műtét után annyira meg fog változni, hogy a legkisebb lányuk majd meg sem ismeri a kedvencét. Szerencsére a műtét jól sikerült, azóta már a család is látja a humort a kutya ráncfelvarrásában.

Az állat orvosai azt mondják, már az első vizsgálatkor látták, hogy Neót sürgősen meg kell műteni, ezért előbbre vették a várólistán. A szakemberek szerint a végére a négylábú szemei is fájhattak, hiszen hatalmas súly nehezedett rájuk. Neo emiatt folyton az arcát vakarta, ami miatt be is gyulladtak a szemei. Ezt először szemcseppekkel akarták kezelni, de az eb arca annyira ráncos volt, hogy a gazdái egyszerűen nem tudtak hozzáférni a szeméhez. A műtét után azonban 15 milliméterrel megrövidültek Neo szemhéjai, így már tökéletesen lát.

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.