Nem a HVSE-nél, hanem az Illés Sportalapítványnál landolt a Haladás

Farkas Bazsi 2019-11-18 14:33:00
210 millió forintot tettek így a csapatba - írja Czeglédy.

Korábban mi is írtunk már róla, hogy információink szerint nem a Haladás VSE-nél fog landolni a Szombathelyi Haladás Labdarúgó Kft. többségi tulajdonosának számító Halmill Kft., hanem az Illés Sportalapítványnál. Az augusztus elején megjelent írásunkra a Haladásról azóta sem reagált senki.

Most Czeglédy Csaba (Független) önkormányzati képviselő ugyanezt írja friss Facebook-bejegyzésében.

Három hónapja semmit sem mozdult elő a Szombathelyi Haladás ügye

Farkas Bazsi A HVSE ugyan bejelentette, hogy átveszi a focicsapat többségi tulajdonát, ez idő alatt azonban semmi sem történt. Jah, de annyi, hogy a klub mosolyogva eltette a város 150 millió forintját. A Haladás VSE továbbra is elkötelezett a labdarúgóklub megmentése iránt - ezzel a címmel küldött szét sajtóanyagot, a Haladás VSE még július 19-én.

Illés Béláék (Halmill Kft.) Illés Béláéknak (Illés Akadémia Alapítvány) ajándékozták a Szombathelyi Haladás Kft. tulajdonrészét. Tehát nem a HVSE az önkormányzat új tulajdonostársa.


Azt, hogy van pénz az Akadémián, jól mutatja, hogy Illésék kényszerből csak betettek az alapítványból 210 millió forintot a Kft-be. Vajon mennyi forrás felett gazdálkodnak, ha abból simán kivettek ennyi pénzt.

Az ajándékozás ténye azt is jelenti szerintem, hogy Illésék kikosarazták Homlok Zsoltot, ráadásul az új állami akadémiát is Illésék fogják működtetni 15 évig...


Időközben úgy értesültünk, hogy elkészült a Haladás pénzügyi helyzetét is feltáró átvilágítási anyag, ami már a Városházán van. Jövő héten az illetékes bizottságok és a közgyűlés is foglalkozni fog vele. 


 

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.