Schmuck Erzsébet és Kanász-Nagy Máté, az LMP társelnökeinek közleményét változtatás nélkül közzétesszük:
Az LMP - Magyarország Zöld Pártjának álláspontja szerint a koronavírus-járvány miatt kialakult európai gazdasági és szociális válság szempontjából egyértelműen üdvözlendő, hogy a magyar és a lengyel kormány meghátrált és elállt az Európai Unió költségvetésének és a mentőcsomagnak a vétójától.
Az LMP és az európai zöldek is folyamatosan azt követelték, azért indítottak petíciót, hogy a két kormány mondjon le a vétóról és ne rendelje az egész EU és az uniós állampolgárok jövőjét a saját hatalmi és gazdasági céljai alá.
Szintén pozitív fejlemény, hogy lesz jogállamisági mechanizmus, azonban a demokrácia és a jogállam szempontjából negatív, hogy a jogállamisági mechanizmus életbe lépését várhatóan 2 évre felfüggesztik, ameddig az Európai Bíróság döntést nem hoz arról, hogy összefér-e az EU-s joggal.
Orbán csak azzal a feltétellel fogadja el az EU-s költségvetést, ha a választásokig nem vizsgálják Magyarország költéseit
Kompromisszumot kötött az Európai Unió soros elnökségét ellátó Németországgal a két vétót bejelentő tagállam, Lengyelország és Magyarország - írja a Telex. Az alku részletei egyelőre nem ismertek, de úgy tudni: a Varsó-Budapest-Berlin alkut a többi 24 uniós tagország is jóvá hagyhatja, így pénteken megegyezés születhet az uniós költségvetésről és a járvány okozta válság utáni uniós újjáépítési alapról is.