Ezekben a percekben is tart Molnár Miklós (Pro Savaria) szombathelyi alpolgármester sajtótájékoztatója a városházán, ahol a politikus arról tájékoztat, hogy kimondta a bíróság:
Molnár addig az alpolgármesteri fizetésre volt jogosult, ami bruttó 950 ezer forintot jelentett, majd Puskás intézkedése után csupán a képviselői juttatást kapta meg, ami bruttó 200 ezer forintot plusz a költségtérítést jelenti.
Molnár akkor lett szálka a fideszes városvezetés szemében, amikor a januárra összehívott rabszolgatörvény elleni rendkívüli közgyűlésen szavazatával napirendre került az ellenzéki határozati javaslat. Mivel a Fidesz-frakció nem volt jelen, így az Éljen Szombathely-DK-MSZP-Együtt frakció és Balassa Péter (Jobbik) közös szavazatival át is ment a törvényt ellehetetlenítő ellenzéki javaslat.
Molnárt másnap árulónak kiáltotta ki Puskás, majd megvonta alpolgármesteri jogköreit. Később a fizetését is csökkentette. A pitiánerség netovábbjaként pedig a titkárnőjét is elvette.
Molnár elmondta, hogy a bírósági döntés június 13-án született meg, azóta a városvezetés nem érzett annyi kötelességet, hogy kommunikálja azt a közvélemény felé. A döntés lényege azonban annyi: hogy a polgármester azért sértett törvényt, mert a közgyűlési döntés figyelmen kívül hagyásával saját hatáskörbe helyezte át Molnár jogköreinek a megvonását. Ezt ugyanis nem tehette meg.
Molnár emlékeztetett, hogy Puskás korábban azt hangoztatta, hogy jogszerűtlen döntés után kapta visszaállását az Országos Mentő Szolgálatnál azután, hogy 2006-ban polgármester-jelöltsége után menesztették állásából. Az alpolgármester, most arra lett volna kíváncsi, hogy hogyan reagál Puskás, mikor kiderült hasonló esetben ő is jogszerűtlenül járt el. Molnár aggodalmát fejezte ki, hogy ha Puskás a központi akaratot az ő esetében úgy hajtotta végre, hogy azzal sem volt tisztában jogosan jár e el, akkor mi lehet a többi hasonló ügyben.
A politikus azt a furcsa helyzetet is előhozta, hogy a Fidesz új polgármesterjelöltje a megye jegyzője. Akinek azért kíváncsi lenne a véleményére, hogy a törvényesség őre, mit szól ahhoz, hogy elődje törvényt sértett.
A perköltségét az állam állta, az ügyvédi költséget, ami 60 ezer forint, a polgármesteri hivatal fizette ki.
A döntés jogerős fellebbezésnek helye nincs.
Frissítés
Kedd délután háromnegyed kettőkor kaptunk emailt a polgármesteri hivataltól, amelynek tartalmát változtatás nélkül közöljük.
A cikk címében valótlanságot közölnek, ugyanis a polgármester az alpolgármesterek – így többek között Molnár Miklós – feladatait polgármesteri utasításban határozta meg. Mindezek alapján Molnár Miklós feladatainak visszavonására is polgármesteri utasítás keretében került sor és nem a bíróság által megsemmisített 4-3/2019. számú munkáltatói intézkedésben.
A bíróság ítéletében ezzel kapcsolatban az alábbi álláspontot fogalmazta meg: „A bíróság egyetért azon alperesi okfejtéssel, hogy a polgármesternek joga van az alpolgármester feladatainak akár teljes körű megvonására is a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 74. § (1) – (2) bekezdése, illetőleg a 67. § (1) bekezdés g) pontja, továbbá a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 225/J. § (2) bekezdése alapján.”
Molnár Miklós feladatainak polgármesteri megvonását a bíróság jogszerűnek ítélte meg.
Szólj hozzá!
A rendőrség fokozott óvatosságot kér a közlekedőktől.
Érdekes a címben feltett kérdés, és bizonyára mindenki az aktuális hangulatának megfelelően válaszol rá. Az, aki kezében a mobillal éppen egy fontos hívást vár a szerelmétől, bizonyára azt mondja, hogy pozitív, aki pedig álmatlanságtól szenved és késő éjjel olvassa ezt a cikket, azt gondolhatja: negatív.
Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható, hószállingózás, ónos szitálás, szitálás előfordulhat.
Sok esetben a tervezetthez képest kevesebb mínuszt termelt a cég.
Nem, akkor most megmutatjuk milyen volt a szombathelyi legendás disco.
A szakembert tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.
Mutatjuk a részleteket.
Helyi szavazás dönt a terület sorsáról.
Szombathelyen 170 ezer forint most a lakbér havi átlaga.
12 milliárd forintot szolidaritási hozzájárulás címén vonnak el. 3 milliárd forintot pedig a Versenyképes Járások Program keretei között vonnának el a várostól.
A 2024 szeptemberében indult oktatási program keretében, eddig Győr és az agglomeráció 8 intézményének 256 óvodása tanult meg korcsolyázni a szezonban.