Kiadvány: Valószínű Czeglédy Csabát indítja a DK a szombathelyi Vas megye 1-es választókerület előválasztásán

ugytudjuk.hu 2020-11-18 11:40:00
A Kőszeget és Sárvárt is magában foglaló Vas megye 2-ben pedig Szilágyi Tamás egyetemi hallgató lehet a párt jelöltje.

Elkészült a DK országos kiadványa, amelyben felsorolják, hogy az egyes választókerületekben kit szeretnének az előválasztáson, vagy ennek hiánya esetén az országgyűlési választáson indítani.

Úgy tűnik a Vas megye 1-es választókerületben (Szombathely és még 11 kistelepülés) Czeglédy Csaba lehet a párt jelöltje. Bár konkrétan a párt nem nevezi meg Czeglédyt, mint jelöltet, azért az elég beszédes, hogy az ő bemutatkozása kapott helyet Vas 1-ben.

1998 óta vagyok a Derkovits képviselője. Sok meglepetés nem ér

- indít a cikk a politikus Szombathelyi Televíziónak adott egyik korábbi interjújával.

A leírás szerint Czeglédy azt tapasztalata, hogy a legnagyobb feladat odafigyelni a hétköznapi problémákra. Ezért fontosnak érzi, hogy mindenkivel jó kapcsolatot ápoljon, és mindig elérhető legyen.

A politikus 2019-ben a párt EP-listáján kapta meg a jelképes utolsó helyet, majd ugyanebben az évben függetlenként indult a szombathelyi önkormányzati választásokon az 5. számú választókerületben, amit meg is nyert.

Fotó: Szilágyi Tamás Facebook oldala

A többek között Kőszeget és Sárvárt is magába foglaló, a megye északi részét jelentő Vas megye 2-es választókerületben a 20 éves Szilágyi Tamás lesz a többi párt kihívója.

2019 óta a Demokratikus Koalíció önkormányzati képviselője vagyok Hegyfalun. Itt nőttem fel, itt ismerkedtem meg a politikával. Mindig is érdekelt az emberek problémája, szívesen segítettem, ahol tudtam.

- kezdi bemutatkozását Szilágyi, majd később hozzáteszi:

az egyik legnagyobb problémát az egészségügyi és szociális szférában látom: hiszem, hogy akire rábízzuk a szeretteinket, többet érdemelnek havi 150-200 ezer forintnál! 

Vas megye déli részét jelentő, Szentgotthárd és Körmend térségét is magába foglaló Vas megye 3-as választókerülethez egyelőre nincsen politikus jelölve.

Szólj hozzá!

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.