Kapkodás a kijárási korlátozások enyhítése körül

Nagy Donát 2020-05-04 16:37:00
Valószínűleg senkivel nem egyeztet a rendeletekről a kormány, most a Magyar Fürdőszövetség kéri arra a magyarországi fürdők üzemeltetőit, hogy hiába szabad már kinyitniuk, egyelőre ne tegyék, és higgadtan értelmezzék a kijárási korlátozás enyhítését.

Még szerdán írtunk róla, hogy Orbán Viktor bejelentése nyomán mától enyhítenek a kijárási korlátozásokon. Ennek egyik pontja szerint hétfőtől megnyithattak a szabadtéri fürdők és strandok is.

Még a korlátozások ideje alatt ellátogattunk a szombathelyi Tófürdőre, ahol azt mondták: nekik egy esetleges pozitív döntés után még hosszú hetekbe telik, mire a gyakorlatban is megnyithatnak.

A szombathelyi Tófürdő mindent megtesz, hogy a korlátozások megszüntetése után minél hamarabb kinyithasson

Jelenleg is érvényben vannak a kijárási korlátozások, május 3-ig még biztosan nem enyhítenek az intézkedéseken. A települések polgármesterei pedig különleges jogokat kaptak, amivel akár az országosnál is szigorúbb szabályokat vezethetnek be. Azonban egyre többen tekintenek reményteljesen az előttünk álló nyárra.

Mivel a Budapesten kívüli fürdők már nem esnek a korlátozások hatálya alá, gondolhatnánk, hogy az újra nyitást egyeztette a kormány az érintett szakemberekkel.

Ugyanakkor a mai MTI közlemény szerint erről szó nincs, a Magyar Fürdőszövetséget is váratlanul érte a korlátozás feloldása, és inkább türelemre intik az üzemeltetőket, hiszen ők sem tudnak semmi konkrétumot.

Az MTI-n megjelent közlemény így szól:

A Magyar Fürdőszövetség arra kéri a magyarországi fürdők üzemeltetőit, hogy higgadtan értelmezzék a kijárási korlátozás hétfőn életbe léptetett enyhítését, és várják meg a kormányzati részletszabályokat a létesítmények felelős megnyitásához. A vendégektől is türelmet kérnek, mert két-három hétre is szükség lehet a biztonságos működés előkészítéséhez.
A szervezet hétfői, MTI-nek küldött közleményében kiemeli, hogy a nyitást jogilag és szakmailag is többféleképpen lehet értelmezni. A fürdőszövetség ezért már kezdeményezte a Nemzeti Népegészségügyi Központnál és az Emberi Erőforrások Minisztériumánál a megjelent rendelet pontosítását, a nyitás feltételeire vonatkozó részletszabályok gyors közzétételét.
Kiemelték, hogy a legtöbb fürdő eleve úgy tervezte a tavaszi felkészülési és karbantartási munkálatait, hogy május végén, pünkösdkor nyit majd újra. A fürdők szinte mindegyike kényszerű üzemszünetet tart, a biztonságos és felelősségteljes működéshez jellemzően két-három hétre is szükség van. Mivel a jelenleg belátható időszakban még nem várható tipikus strandidő, a strandok tömeges nyitásának kérdése még pár napig biztosan nem is lesz aktuális - közölték.
A közleményben arra kérnek minden magyar fürdővendéget, hogy idei nyaralását tervezze Magyarország fürdővárosainak egyikébe, ezzel jelentősen segíthetik a 18 ezer munkahelyet biztosító magyar fürdőszektor talpra állását is.

Azaz hivatalosan elvileg nyitva lehetnek a fürdők, de biztos ami biztos, inkább ne tegyék.

Szólj hozzá!

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.

Letöltendő börtönre is ítélhetik a szombathelyi csalót

Majd’ 10 milliót kért kölcsönt de esze ágában sem volt visszadni.

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.