Megkezdődött a Budapesti Atlétikai Stadion építése. Útban vollt viszont a VITUKI, vagyis a Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Központ egykori toronyháza, amit most irányított robbantással bontottak le.
A hazánkban meglehetően ritkaságszámba menő eljárás természetesen nagy érdeklődést váltott ki, így számos kamerállásból rögzítették az eseményt.
Robbantással lebontják egy Vituki épületét - MyActionCam.hu
Demolition of Vituki building by blastingShooting by DJI Matrice 300 RTK + H20T, werk: Mavic 2 ProHa tetszett, akkor kövess minket:https://www.facebook.com/...
A stadion építése során a VITUKI eddig ipari területenként ismert telepének és Duna-parti területének rehabilitációja, valamint a főváros számára egy új, nyitott sport- és rekreációs közpark valósul meg - közölte a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. beruházási ügynökség.
Ismertetik, hogy a fejlesztési területen a Rákóczi hídtól a Kvassay zsilipig, valamint az új Kábelhídon át egészen Észak-Csepelig új árvízi védmű, part menti gyalogos sétányok, kerékpáros utak, valamint hajóállomások is készülnek. A fejlesztéssel megvalósul továbbá a teljes pesti rakpart északi és déli területeinek gyalogos, kerékpáros és vízi összeköttetése egészen a Csepel-szigetig.
A közleményben kiemelték, hogy a jelenlegi tervezési területet érintő városrendezési tervek módosításával a "Duna felőli látványfolyosó városképet meghatározó arculata megtisztul". A volt ipari funkciók és a korábban tervjavaslatként megfogalmazott magas beépítésű lakóparkok, irodaházak látványa helyett alacsony beépítésű, sport és rekreációs funkciók jönnek létre. A projekt egyik fő célja, hogy a terület kiemelkedő természeti értékeihez a fejlesztés méltó módon kapcsolódjon.
Kitérnek arra, hogy a kivitelezési munka előkészítése során felmérték az 1976-ban épült VITUKI toronyházának állapotát is. A megvalósíthatósági tanulmány vizsgálta a Mühlbacher István (Iparterv) tervezte toronyház szerkezetét, állékonyságát, valamint későbbi lehetséges funkcióját, és megállapította, hogy a torony jelenlegi állapotában tovább nem hasznosítható, így műszaki-gazdasági okokból szükségessé vált annak bontása.
A közbeszerzési eljárásban nyertes kivitelező konzorcium a hierarchikus bontási technológia helyett a jelentős időmegtakarítást eredményező robbantásos technológiát választotta, melynek engedélyeztetése lezajlott. Az elbontás során a toronyépületet a Rákóczi híd felé, a hosszabbik oldalával párhuzamosan döntik el. Az épületegyüttes 1864 négyzetméteres "lepényépületét" hagyományos technológiával bontják el - tájékoztatott a beruházási ügynökség.