Havonta minimum 666 ezer forintot kell leszurkolnia annak, aki eredményesen akar pályázni a Savaria Mozi büféjére

Farkas Bazsi 2020-01-07 16:05:00
Sátáni szám, egy mennyei üzletért?

Az önkormányzati ingatlanok közül talán egyetlen helységgel sem foglalkoztunk annyit, mint a Savaria Mozi büféjével. Nem véletlen, a Savaria Moziban évről évre 80 ezer jegyet értékesítenek, így ebből is látható, hogy a város egyik legforgalmasabb, az önkormányzathoz tartozó intézményéről van szó.

A büfé üzemeltetéséről nem egyszer írtunk már. Az épületet még 2004-ben, az akkori szocialista városvezetés, és Ipkovich György polgármester újította fel, ekkor írtak ki pályázatot az üzemeltetésre, amit a Café 5 Kft. nyert el, 10 évre. A cég azóta pályáztatás nélkül vitte tovább a boltot, most azonban az új városvezetés úgy döntött, ismét versenyhelyzetet teremtve pályázatot ír ki az üzemeltetésre.

Csakhogy az ősszel felbontott pályázatok hiányosak voltak, így a szabályozásnak eleget téve, az önkormányzat új pályázati eljárást kezdett meg.

Nagy kolonctól szabadul meg a Savaria Mozi büféjének eddigi bérlője

Farkas Bazsi Az elmúlt három évben több, mint 30 millió forint mínuszt termelt az egység. Nem irigyeljük. Ma jár le a szombathelyi Agora Savaria Filmszínház kávézójának bérleti jogára kiírt pályázat határideje. A kávézó és a magába foglaló büfé hátteréről nem egyszer írtunk.

A piaci viszonyokat mégis jól mutatja, hogy a legmagasabb bérleti díj ajánlat 810 ezer forint + ÁFA volt. Korábban a Café 5 Kft. 366 ezer 800 forint + ÁFÁ-t fizetett ki havonta. Igaz a pályázat eredménytelensége miatt április 30-ig szintén ez a cég maradhatott bent az épületben, csakhogy most már 524 ezer forint + ÁFÁt kell fizetniük, vagyis bruttó 665 ezer 480, kerekítve 666 ezer forintot kell kicsengetniük havonta. A pályázaton elindult Café 5, ugyanis ekkora ajánlott meg a hely további bérléséért. 

Igaz, hogy a Café 5 Kft. a pályázat benyújtásakor még tartozott a hely tulajdonosának, az önkormányzat cégének az Agorának, a pályázatát mégis befogadták a városházán. 

Annyira szarul megy a szombathelyi Cinema Café, hogy volt olyan vasárnap, hogy este 7 órakor volt az első vásárló

Farkas Bazsi Folyton csak a veszteséget termeli az egység, a bérlő mégis ragaszkodik ahhoz, hogy maradjon. Ki érti ezt? Valami nem stimmel a Savaria Mozi büféjének üzemeltetésével kapcsolatban. Azt talán már unalomig ismertettük, hogy a büfé mostani üzemeltetője a Café 5 Kft.

December 20-án jelent meg az új pályázati anyag. Ebben már az szerepel, hogy:

  • A büfé+kávézó bérleti díja minimum havi 524 ezer forint + ÁFA.
  • Ha a pályázó igényt tart a kávézó melletti 60 négyzetméteres aula részére, akkor kihelyezheti a bútorait, de ebben az esetben bruttó 1270 forintot kell fizetnie négyzetméterenként.
  • A mosdók takarítása, karbantartása, felújítása a bérlőt terheli. (Ez eddig is így volt.)
  • Az árkádok alatti tér bérlésére külön engedélyt kell kérnie a pályázónak, és erre a területre külön is kell fizetnie. Szezonban havonta nettó 800 forint/négyzetméter, szezonon kívül havonta 500 forint/négyzetméter áron.
  • A bérleti díjat az infláció mértékében emelik évente.
  • Az aluát egy koncertre minimum 100 ezer forint + ÁFÁért veheti bérbe a bérlő.
  • A nyertes pályázó 10 évre nyeri el az üzemeltetés jogát.
  • Pályázni január 31-én, 11 óráig lehet. 
  • A pályázatban feltétel, hogy a pályázó köteles befizetni bruttó 1 millió 996 ezer 440 forintot az önkormányzat bankszámlájára. A nyertes pályázónak ezt később beszámítják a bérleti díjába, a többi pályázó pedig a borítéknyitás után 8 napon belül visszakapja.

Kíváncsian várom, hogy lesz-e eredményes pályázat, azok után, hogy egyszer már eredménytelennek kellett hirdetni egy eljárást. Persze az is kérdés, hogy mivel az előző pályázat kínálati árait közzétette az önkormányzat, mennyire szalad el a ló a pályázókkal vagy mennyire tudnak továbbra is ésszerű és kigazdálkodható bérleti díjakat kínálni a pályázaton. 

Pár hét múlva kiderült. 


 

Szólj hozzá!

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.