Hogyan kaphat pár “ajándék hónapot” a Savaria mozi büféjét üzemeltető cég, amikor jelenleg is tartozik a bérleti díjjal?

Farkas Bazsi 2019-11-25 14:02:00
Az elmúlt három évben 5 fizetési felszólítást kellett küldeni a Café 5 Kft.-nek. Volt olyan tétel, amikor közel összesen 3 millió forinttal tartozott.

Legutóbb pénteken írtunk a Savaria mozi büféjéről. A történet erősen kezd hasonlítani az ókor görög drámához  A hasonlatot nem is csak feltétlen a sztori mélysége, hanem annak hossza indokolja.

Csak dióhéjban: 

A büfé üzemeltetési jogát 2004-ben nyerte el a Café 5 Kft. A pályázatban elnyert ciklus 2014-ben járt le. Új pályáztatás ekkor nem volt, a cég 2x1 majd egyszer 3 évre kapta meg az üzemeltetést versenyeztetés nélkül. Ez az időszak idén december 16-án jár le. 

Az új városvezetés kiírta a pályázatot, ahol a legmagasabb bérleti díjat 810 ezer forint + ÁFÁ-ra lőtte be az egyik pályázó. Csak összehasonlításképpen a pályáztatás nélkül büfét üzemeltető Café 5 havonta 366 ezer 800 forint + ÁFÁ-t fizetett.

A hivatal azonban hiányt vélt felfedezni mind a legmagasabb, mind a második legmagasabb bérleti díjat kínáló pályázó esetében, így eredménytelenítette a pályázatot. Hamarosan újabb pályázatot írnak ki.

Közben elkészült a közgyűlési előterjesztés, ami szerint a mostani bérlő április 30-ig továbbra is üzemeltetheti a helyet. 

Csakhogy, egy most a birtokunkba került dokumentum szerint a Café 5 Kft. folyamatosan tartozik a bérleti díjjal a tulajdonos AGORÁ-nak.

A pályázati anyagokat november 14-én nyitották fel a Városházán. A cég egy november 22-én készült beszámoló szerint ekkor 657 ezer 559 forinttal tartozott az AGORÁ-nak.

2017-től kezdve szinte nem volt olyan hónap, amikor a cég a bérleti díjat napra pontosan kifizette volna. Az 1-2 hónapos fizetési csúszások rendszeresek, de volt olyan időszak, amikor az áprilisi számláját augusztusban, vagy a decemberi számláját, következő év februárjában egyenlítette ki.


Az elmúlt 3 évben 5 fizetési felszólítást kapott a cég. Az egyik legnagyobb pakkot 2017 júliusában, amikor még az áprilisi számláját sem fizette ki. Ekkor 2 millió 772 ezer 748 forinttal tartozott az önkormányzat intézményének.

Csak idén háromszor kellett felszólítani arra, hogy fizesse ki a lejárt számláit.

Ehhez még hozzájön az a tény, hogy az elmúlt három évben több, mint 30 millió forint mínuszt termelt a cég. Ez pedig azt mutatja, hogy eddig is hajszálon függött az, hogy a bérlő egyáltalán ki tudja fizetni a bérleti díjat. 


Kérdés, hogy az önkormányzat ezek után hogyan bízhatja meg a Café 5 Kft.-t azzal, hogy a december 16-i bérleti szerződés lejárta után akár csak egy nappal is tovább üzemeltesse a Cinema Cafét. Félő ugyanis, hogy végül komoly köztartozást felhalmozva költözik majd ki az egységből.


 

Szólj hozzá!

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.