Etikátlanság level 9999999: saját cikkeként küldte szét a mi írásunkat az országos sajtónak a Nyugat.hu

Farkas Bazsi 2019-02-21 14:22:00
A lap előbb hivatkozott ránk, majd a továbbajánlás előtt törölte az Ugytudjuk.hu hivatkozását a cikkből.

Illés Károlyt indítja a Fidesz Szombathelyen polgármesternek - írtuk egy cikkünkben kedden reggel. Az, hogy ki lesz a jelenlegi kormánypárt jelöltje a város első emberének posztjára sokakat érdekel. Nem is kellett sokat várni, a magát függetlennek mondó, ám ezer szállal Czeglédy Csabához köthető Nyugat.hu cikkünk megjelenése után közel 7 és fél órával jelentette meg cikkét ugyanezzel a témával. 

Akkor még a sajtóetikai szabályok betartásával, a mi cikkünkre hivatkozva jelent meg az anyag. Később azonban olyan történt, ami ugyan jogszabályt vagy törvényt nem sért, de komoly etikai aggályokat vet fel.


A nyugat.hu cikkét szétküldte ajánlóba az országos sajtónak, ekkor azonban már eltűnt a cikkből a ránk való hivatkozás. 


Ez azért érdekes, mert az országos sajtó ekkor már a nyugat.hu-ra való hivatkozással közölte a cikket, Illés jelöléséről, holott arról az Ugytudjuk.hu tájékoztatott első kézből, és a nyugat is ebből dolgozott. 

Bár a Nyugat.hu nem először teszi meg, hogy az Ugytudjuk.hu cikkét másodközli forrásmegjelölés nélkül, olyan pofátlan módszerrel még nem találkoztunk, hogy először élő linkkel hivatkozik ránk, majd az országos médiának már a hivatkozás nélküli anyagot küldi szét, megtévesztve ezzel a többi lapot és azoknak újságíróit is.


A módszer eddig az volt, hogy a Nyugat eleve úgy állította be az információt, mintha az a sajátja lett volna. Ilyen volt a meghiúsult Romkert-projekt cikke is, amit a mi megjelenésünk után láthatóan septiben dobott össze a Nyugat.hu, de ugyanez volt a módszer a Sportliget felújításának hírével is, elsőként mi kerestük ki a közbeszerzési dokumentumokból, hogy az 1,1 milliárd forintos munkát Mészáros Lőrinc vejének, Homlok Zsoltnak a cége nyerte el. Cikkünk megjelenése után 5 órával a Nyugat.hu is "rálelt" az adatokra. Hasonló történt a Balassa Péter, szombathelyi jobbikos önkormányzati képviselő Oladi kilátónál adott sajtótájékoztatójánál, ahová a Nyugattól még csak újságíró sem érkezett, az Ugytudjuk.hu-n és az SZTV-n kívül más nem volt ott, a Nyugaton megjelent cikkben azonban minden olyan adat visszaköszönt, amit mi a tudósításunkba bele írtunk. 

Elszomorítónak tartjuk, hogy a Nyugat.hu ilyen módszerekkel dolgozik akkor, amikor annak főszerkesztője - állítása szerint, a listában azonban nevét nem találtuk - alapító tagja volt a Főszerkesztők Fórumának, ami pont az etikus újságírást, az önszabályozást és a minőséget hirdeti. 

Szólj hozzá!

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.