A Fidesz képviselőjelöltjei és polgármesterjelöltje tartottak ma sajtótájékoztatót a Domus bevásárlóközpont előtt. Abból az apropóból, hogy mobil kormányablak lesz elérhető csütörtökönként a Derkovitson. Ez egyébként megint egy olyan sajtótájékoztató, amire rejtélyes okból nem kaptunk meghívót.
Az ötlet eredetileg László Győző (Éljen Szombathely!) önkormányzati képviselőé, ő szeretett volna állandó kormányablakot és közműszolgáltatói ügyfélszolgálati irodákat nyittatni a Domus üres helyiségeiben.

Lendvai Ferenc (Fidesz-KDNP) bejelentette, hogy a kormányhivatalnál elintézték, hogy a megyét járó mobil kormányablak busz minden csütörtökön a Domus előtt álljon a környékbeliek rendelkezésére. Ettől a héttől csütörtökönként páros héten 12-15, páratlan héten pedig 9-12 óra közt lehet majd hivatali ügyeket intézni a kisbuszban.
Azt mondja, ez most még egy felmérési időszak. "Meglátjuk, mekkora igény van a kormányablakra" - tette hozzá.
Balázsy Péter is megszólalt, szerinte az elmúlt évek problémái közé tartozik a Domus környéki kormányablak hiánya is, ami a derkovitsiakon kívül az oladiaknak is fontos. Majd elmondta azt is, a Domus magántulajdonban van, ahol állunk, az viszont közterület. Azt mondta, a városvezetés feladata, hogy a saját keretein belül kínáljon megoldásokat, szerinte a kormányablak-busz ilyen. Azt mondta, szívügyük, hogy felújítsák a Domus előtti teret is.
László Győző, a körzet képviselője reagált a sajtótájékoztatón elhangzottakra
Majd hozzátette, ő állandó kormányablakot és közműszolgáltatói irodák létesítését is kezdeményezte, melyek elhelyezése, megvalósítása vonatkozásában előrehaladott tárgyalásban vannak.
Szerinte ez így csak egy félmegoldás, egyszerű kampányfogás.

Úgy véli, a dobozautó heti három órányi jelenléte alkalmatlan lesz a lakótelepen élő több ezer ember ügyintézésére.
"Az északi városrészen élőknek állandó megoldásra van szükségük" - mondta a képviselő, majd kiegészítette: "A dobozatutós kampányfogás legalább annyira komolytalan, mint amikor a tavalyi időközi választáson megígérték a Derkovitsra a mobilkamerákat, azóta sem láttunk belőle semmit."
A tér rendezését László Győző is kulcsfontosságúnak tartja: "Az egész a Derkovits Szíve-koncepció része, hogy olyan feltételeket teremtsünk, amivel funkcióbővítést érünk el a Domusban. Ha ügyintézésre alkalmas módon rendbe tesszük a tereket, a tulajdonost rá lehet venni, hogy cserébe újítsa fel az épületegyüttest. A Derkovits központját a Domus tulajdonosaival együttműködve lehet megújítani."
Szólj hozzá!
Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.
Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.
Jó ügyeket támogatott a 2 millió forinttal.
Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.
A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak.
Még a temetők működési támogatására is jut pluszpénz.
A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről.
Iványi Gáborék egyházának gyűjt az Egri Ügyek szerkesztősége.
A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.
Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .
A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.
Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.
Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?
A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.