Sajtótájékoztatón bukott le Balázsy Péter: Nemény Andrással kampányol!

ugytudjuk.hu 2019-09-12 14:51:00
Szűk körben emlékezett meg a megyei jegyző az elmúlt hetekről.

Ahogy már többször megírtuk, a választási kampány hivatalosan augusztus 24-én kezdődött el. Ez idő alatt a szombathelyi Fidesz és ezzel együtt Balázsy Péter polgármesterjelöltjük egyetlen sajtótájékoztatót sem tartott, ahol az újságírók kötöttségek nélkül kérdezhettek volna. Eddig csupán közleményeket szétküldve foglaltak állást egy-egy ügyben.

Csütörtökön megtört a jég: Balázsy kiállt a nyilvánosság elé és nemcsak, hogy önállóan beszélt, hanem kérdésekre is válaszolt!

Mindezekre volt elég ideje felkészülni, miután dr. Szendrő-Németh Tamás élő videójában egy hónapja nem volt képes, csupán pislogott, mint hal a szatyorban.

Megjegyeznénk, hogy Balázsy úgy tartott a sajtónak tájékoztatót, hogy épp a sajtót nem sikerült érdemben értesítenie az eseményről. Az Ugytudjuk szerkesztősége ugyanis nem kapott meghívót. A megyei lap viszont hosszasan beszámolt a "sajtó"tájékoztatóról.

A Vas Népének a megyei jegyző Nemény András szerdai bejelentésére is reagált, mi szerint az Éljen Szombathely!-nek köszönhetően nem épül munkásszálló a Széll Kálmán utca 24. alatt álló volt NAV-épület helyén. A Fidesz ugyanis ezt akarta (a környékbeliek megkérdezése nélkül), ám a közgyűlésben január óta többségben lévő ellenzék mindezt leszavazta. Balázsy szó szerint ezt mondta:

"nem épül ukránoknak munkásszálló a városban".

A Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje tehát nem tett mást, mint Nemény Andrással kampányolt. Bár a Vas Népe szerint cáfolta a polgármesterjelölt szavait, pont, hogy megerősítette az ő általa elmondottakat.

Kérdés, hogy vajon szerkesztőségünk mikor kap meghívót egy Balázsy-sajtótájékoztatóra, illetve mikor válaszol azon kérdésünkre, hogy a Vas megyei főjegyző, Balázsy Péter mit szól ahhoz, hogy a megyei Facebook-oldal nekiállt tolni a Fidesz szombathelyi polgármesterjelöltjét, Balázsy Pétert.

Bízunk benne, hogy a megyei főjegyző részrehajlás nélkül fogja tudni megvizsgálni ezt esetet, bár eddig még nem kaptunk erre sem választ.

Szólj hozzá!

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.