Életfogytiglani börtönbüntetés kért az ügyészség a szombathelyi börtönben társukat halálra kínzó rabokra

Farkas Bazsi 2019-05-08 20:47:00
Ítélet egyelőre nincs.

A Szombathelyi Törvényszéken folytatódott annak a három elítéltnek a pere, akik 2017 májusában többszöri kínzás után végül olyan súlyosan sanyargatták cellatársukat, hogy az végül belehalt sérüléseibe.


Ma a perbeszédekkel folytatódott a tárgyalás.

A 112press.hu beszámolója szerint a szekértői véleményeket hallgattak meg, ami alapján kiderült, hogy az elhunyt szervezetéből sem alkoholt, sem kábítószert nem lehetett kimutatni. A zárkában talált folyadék víz volt. Az elhunyt gyomrában talált szövetdarabok abból a felmosófejből származtak, amit a zárkában tartottak. A zárkában talált növényi törmelék dohány volt. A bűnügyi költségek 7,7 millió forintot tettek ki.

A tárgyalóteremben elhangzottak alapján úgy tűnik, hogy az első és másodrendű vádlott voltak akik kínozták társukat, a cella harmadik lakója pedig azt figyelte, hogy mikor jön az őr. Ő egyébként a tárgyalás során azt kérte, hogy mentsék fel, mivel ő nem vett részt a cella negyedik lakójának kínzátásban, sőt korábban őt is kínozták a cellatársai. 

Az ügyészség mind a három vádlottra életfogytiglani börtönbüntetés kiszabását kérte a bíróságtól. 

Az ítéletet május 23-án hirdetnek. 
 

Szólj hozzá!

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.