Djokovic ellen kezd Fucsovics a US Openen

Farkas Bazsi 2018-08-24 09:32:00
A magyar teniszező szerint nincs veszítenivalója a 13-szoros Grand Slam-bajnok szerb ellen.

A világranglistán karriercsúccsal 40. magyar játékos erről Facebook-oldalán beszélt a csütörtöki sorsolás után.

"Meglepődtem, hogy egy Grand Slamen egy ilyen világsztárral kerültem össze sajnos az első körben. Nincs veszítenivalóm, neki viszont van, remélem, jó meccset játszunk" - fejtette ki a 26 éves teniszező. "Két hete Cincinnatiben beütöttünk, az csak fél óra volt, de jól ismerem őt, sokszor edzettem vele, és az ő stábja is jól ismer engem. Remek szintfelmérő lesz ez a számomra" - tette hozzá.    

Fucsovics a talán legjobb formában lévő játékossal találkozik New Yorkban: Djokovic júliusban nyert Wimbledonban, múlt vasárnap pedig - a fináléban Roger Federert legyőzve - Cincianntiben is diadalmaskodott, ezzel elsőként nyert mind a kilenc ATP 1000-es viadalon legalább egyszer.

A világranglistán hatodik szerb klasszis 2011-ben és 2015-ben emelhette magasba a győztesnek járó trófeát New Yorkban. Ami a magyarok elleni mérlegét illeti, 2-0-ra vezet, miután egy 2004-es budapesti challenger-tornán Kiss Sebőt és Bardóczky Kornélt is legyőzte, majd megnyerte a viadalt.

Fucsovics két kísérletből eddig egyszer sem tudott mérkőzést nyerni a főtáblán Flushing Meadowsban: tavaly a francia Nicolas Mahut, két éve a spanyol Nicolas Almagro búcsúztatta az első fordulóban. Most viszont szinte biztosan a világ legnagyobb teniszarénájában, az Arthur Ashe Stadionban léphet majd pályára.

Fucsovics hétfőn néz farkasszemet Djokovic-csal.

(MTI, Fotó: Fucsovics Facebook)

Szólj hozzá!

Hajsza a dúsabb frizuráért: visszanyert önbizalom

Megfigyelte már, hogy a mai rohanó élet milyen hatással van a megjelenésére?

9%-val vezet a Tisza a Fidesz előtt

A Publicus friss felmérése szerint a két nagy párt mellett a Mi Hazánk, és a DK is bejutna a parlamentbe.

20 millió forintot a belvárosra, 82 millió forintot a tanuszoda rendbetételére költhet el Körmend a Versenyképes Járásokból visszakapott pénzből

A polgármester szerint 100 milliót nyertek, az ellenzék szerint 64 millió forintot veszítettek a város költségvetéséből.

Börtönbe csukatná az ügyészség a szombathelyi szatírt

A férfi három különböző alkalommal, Szombathely nyilvános közterületein ittasan a nemi szervét szeméremsértő módon mutogatta és önkielégítést végzett.

Közösségi média szövegírás: hogyan hozzuk ki belőle a legtöbbet?

Bizonyára sokan tapasztalták már azt a különleges pillanatot, amikor egy közösségi média bejegyzés megállítja őket a szokásos pörgetés közben.

Vádat emeltek Sopronban egy férfi ellen, aki többször bántalmazta, majd a szakítás után meglopta a barátnőjét

A vádlott már ült korábban, de ez sem tántorította el attól, hogy kapcsolatuk alatt többször ököllel arcon üsse a sértettet. 

Tedd különlegessé a lánykérést és az esküvőt elegáns limuzinnal!

Az eljegyzés igazi mérföldköve lehet egy kapcsolatnak, és egy jól megtervezett lánykérés örök emlékké válhat. Mi is lehetne ennél romantikusabb, mint ezt az eseményt egy exkluzív autóban átélni? A limuzin nemcsak egy kényelmes és stílusos szállítási eszköz; általa teljesen új szintre emelheted az élményeket.

Kőszeg és Körmend együtt pályázik a Kastélyút Programba

Akár 300 ezer euró is érkezhet az Alpokaljára, turisztikai programra.

Palotai Károly emlékoszlopot avattak Győrben 

A focistaként és játékvezetőként is csúcsra ért legendát, emberségéért szerették igazán. 

37 ország 170 sportolóját várják Szombathelyre

Argentínából, Ausztráliából, Új-Zélandról, Bangladesből, Kínából, Kolumbiából, Hongkongból, Indonéziából, Indiából, Jamaicából, Mongóliából, a Dél-afrikai Köztársaságból és Tajvanról is éreznek sportolók.

Ingyenes hétvégi programokat ajánlunk Győrben

Sport, koncert, szüret, mozi, jó idő, mi kell még?

Négy generációs vendéglátós család volt, most mégis bezárták a szombathelyi Május 1 vendéglőt

Az adó és az adminisztrációs terhek késztették erre őket. Most vendégházként üzemel tovább az épület.

A motorok világítása: hatékonyabb és biztonságosabb megoldások

Valaha gondolkodtál már azon, hogy milyen fontos szerepe van a motorokon alkalmazott világításnak?

Hamis Labubu szállítmányra csaptak le a NAV-osok

A fináncok több mint 43 ezer darab hamis játékfigurát és kiegészítőt találtak a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Magyar Péter: Orbán háromszor buktatta le magát Hont András propagandistánál. Mennie kell. Menni fog.

A TISZA szerint nyilvánvalóvá vált, hogy milyen közpénzpazarlás folyik.