Kovács Gyula, a korábbi tulajdonos Unicentrál-Vagyonkezelő Kft. ügyvezetője és Dézsi Csaba András, Győr polgármestere A Radó-szigeti csónakház udvarán, a felújított épület látványtervével a háttérben írta alá az átadásról szóló dokumentumot.
Győr végre megveszi az omladozó Radó-szigeti csónakházat
Ma terjesztett a győri közgyűlés elé egy javaslatot Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP), a város polgármestere. A polgármester arra tett javaslatot, hogy a közgyűlés vegye meg a szebb napokat látott Radó-szigeti csónakházat. A Spartacus csónakházként is ismert, 1358 négyzetméteres ingatlant műemlékként tartják számon, és nagyvízi mederben helyezkedik el.
Mint arról beszámoltunk, a polgármester a legutóbbi közgyűlésen arra tett javaslatot, hogy a közgyűlés vegye meg a szebb napokat látott Radó-szigeti csónakházat. A Spartacus csónakházként is ismert, 1358 négyzetméteres ingatlant műemlékként tartják számon, és nagyvízi mederben helyezkedik el. A győri önkormányzat településfejlesztési és városrendezési célból akarja megszerezni az ingatlant, amelyre Dézsi az előterjesztésében 135 millió forintot, plusz áfát fizetne. A szigeten álló csónakház az ország legrégebbi ilyen épülete, 1896-ban húzták fel, eklektikus stílusban. Az épületet egykor az 1877-ben alakult Győri Csónakázó Egylet, és a győriek használták, az évek során aztán többször is gazdát cserélt.
A polgármester az ünnepségen elmondta: nemcsak az épületet vették meg, de a kiviteli tervet is, így aztán könnyebben hozzá lehet látni az ingatlan rendbetételének. Dézsi Csaba András Győr ikonikus épületei közé sorolta a csónakházat.