Mint ismert, a terheltet a Szombathelyi Törvényszék másodfokon jogerős ítéletével emberölés bűntette és lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt halmazati büntetésül életfogytig tartó fegyházbüntetésre, mellékbüntetésül 10 év közügyektől eltiltásra ítélte, a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontját pedig 25 évben állapította meg - kezdi közleményét az ugyeszseg.hu.
A jogerős ítélet ellen az elítélt védője terjesztett elő perújítási indítványt azzal, hogy rendeljenek el perújítási nyomozást. Ennek keretében rendeljék el a sértett holttestének exhumálását, majd igazságügyi orvos-, fizikus-, vegyész és fegyverszakértői vélemény beszerzését, és kutassák fel a túsztárgyaló és a terhelt között folytatott beszélgetéshangfelvételét.
Életfogytiglanra ítélték a bőnyi rendőrgyilkosság vádlottját
Farkas Bazsi Ítéletet hozott a Szombathelyi Törvényszék Györkös István, vagy ahogy a köznyelv hívja a bőnyi rendőrgyilkos ügyében. Az ügyészség álláspontja szerint egyértelmű és bizonyított, hogy 2016. október 26-án a vádlott lőtte le gépkarabélyával a nála házkutatást végezni akaró rendőr őrnagyot, közben veszélyeztetve két másik rendőr és saját felesége életét is.
Az alapeljárásban a bíróság bizonyítékként felhasznált igazságügyi orvos-, fizikus-, vegyész-, vérmorfológiai-, fegyver-; egyesített orvos- és fegyver-; egyesített orvos-, fegyver- és fizikus-; egyesített vérmorfológiai-, fegyver- és fizikusszakértői véleményeket, és meghallgatta a szakértőket, valamint foglalkozott a hangfelvétellel is, míg elutasította az egyesített orvos-, fegyver-, nyom-, textil-, fizikusszakértő kirendelésére és a sértett exhumálására ismételten, az első- és a másodfokú eljárásban tett védelmi bizonyítási indítványokat.
ÉLŐ - Szakértők próbálják megállapítani, hogy mi történt Bőnyben
Farkas Bazsi A gyanú szerint Győrkös István 2016-ban ölt meg egy rendőrt. Ismertetik a szakértői díjakat. Mindenki tudomásul veszi. Az ügyészség azt kérte, hogy a Győrkös továbbra is előzetesben maradjon, a védelem a vádlott szabadon engedését indítványozta. Az ülésen eljáró bíró helybenhagyta Győrkös István letartóztatását. A vádlott azt kérte, hogy a fokozott őrzésén enyhítsenek.
A védelem a perújítási indítványában tehát az alapeljárásban tett korábbi bizonyítási indítványait ismételte meg, az alapeljárásban elutasított, mellőzött bizonyítási indítványok ismételt előterjesztése a bírósági gyakorlat szerint viszont nem perújítási ok.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség ezért a perújítási indítványt a Győri Ítélőtáblának azzal az észrevétellel küldte meg, hogy azt alaptalannak tartja.