Akkorát bulizott a kőszegi horrokecske osztrák gazdája, hogy az út közepén hagyta éjjelre az autóját

Nagy Donát 2020-10-08 19:04:00
Aznap voltak nála szemlén a szombathelyi jegyzőtől, úgy tűnik, nem izgulta túl a dolgot.

Talán emlékeznek még Rudolf Dostalra. Ő az az osztrák ex-taxis, kinek Rambo nevű, felajzott kameruni kecskéje már hetek óta kóborolhat szabadon Kőszeg külterületén, kalandozása pedig jókora pusztítással jár. A mindenki által csak Rudinak hívott férfi látványosan nem foglalkozik a dologgal, ingatlanjának kerítését nem hajlandó megjavítani, vagy az állatot megkötni, sokszor kapuját is nyitva hagyva megy jobb dolgára.

A kőszegi jegyző más levelet küldött el a horrorkecske áldozatainak, mint amit közzétett a város Facebook-oldalán

A Rambo nevű, felajzott kameruni kecske már hetek óta kóborolhat szabadon Kőszeg külterületén, kalandozása pedig jókora pusztítással jár. Agresszív viselkedését kerítések, és az ott lakók nyugalma bánja. Gazdája, az osztrák Rudolf Dostal - akit a környéken mindenki csak Rudinak hív - látványosan nem foglalkozik a dologgal, ingatlanjának kerítését nem hajlandó megjavítani, vagy az állatot megkötni, sokszor kapuját is nyitva hagyva megy jobb dolgára a nyugdíjas taxis.

A rendőrség tehetetlen, amíg nincsen súlyos sérülés, ők elmondásuk szerint nem illetékesek. Helyettük az önkormányzat jegyzőjének kéne lépnie, ezt viszont Huber László, Kőszeg korábbi fideszes polgármesterének feltűnése akadályozta meg, mivel nem csak gyakori vendég az osztrák férfinél, de barátságukat jegyzőkönyvbe is foglalták.

Kicsit érthetetlen, hogy egy expolgármesternek akkora a hatalma a helyi önkormányzat felett, hogy jelenlététől az egész rendszer lefagy, mindenesetre összeférhetetlenségre hivatkozva a Vas Megyei Kormányhivatal a szombathelyi jegyzőnek adta át az ügyet.

Információink szerint múlt pénteken végre megtörtént a helyszíni szemle Rudinál.

Azt, hogy bent mi zajlott, nem tudni, ugyanis korábban Károlyi Ákos, Szombathely jegyzője azt írta, hogy 

folyamatban lévő hatósági ügy lévén a részletekről nem áll módomban tájékoztatást adni.

Mindenesetre Rudi vagy nagyon örült a látogatásnak, vagy annyira stresszes volt, hogy meg kellett nyugtatnia magát.

Péntek este ugyanis azt vették észre a szomszédok, hogy kétes állapotban az autó motorját egy órán át bömbölteti a domboldalon. Az egyik szomszéd éjjel 11 körül szándékozott volna lemenni a Szent György utcán, de Rudi autója elfoglalta az egész utat. Megkérdezte a benne ülőket, hogy segíthet-e valamit, de mindenki olyan részeg volt, hogy gyakorlatilag megszólalni sem tudtak.

Egy kis idő múlva végül az út közepén hagyva a kocsit inkább nyugovóra tért a megfáradt csapat.

Nagyjából előző éjjel 11 óra előtt figyeltünk fel feleségemmel egy nagyon zavaró, kintről jövő zajra. Miután még éjfélkor sem hagyott alább, aludni tőle nem lehetett, kimentem megnézni, mi lehet az. Egy autót láttam a Szent György utcán elakadva, a sofőr a motort örült módjára, üveghangon járatta. Értesítettem a rendőrséget.

- írja az egyik szomszéd a Facebookon.

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A beszámoló szerint a járőrök már csak az üres kocsit találták a helyszínen, ami az utat teljesen eltorlaszolta, más autók számára közlekedésre alkalmatlanná téve azt.

A rendőrök bekopogtak Rudihoz, ám csakhamar el is jöttek tőle.

Az egyik rendőr távozóban annyit mondott a rádióba, hogy a személy ittas, majd holnap reggel traktorával elvontatja az autót.

- olvashatjuk a beszámolóban, amiből az is kiderül, hogy Rudi nem az a korán kelő típus, ugyanis reggel kilenckor az autó még mindig keresztben állt a mélyúton. Ekkor újra bejelentést tett egy szomszéd 112-n, a rendőrök persze újra kijöttek. Ők egyébként nem tudtak arról, hogy kollégáik egyszer már jártak a helyszínen az elmúlt éjjel.

Bár a helyszínen ezúttal nem tűnt fel Huber László, úgy tűnik, ismét nem történt semmilyen intézkedés az osztrák férfival szemben.

Az üggyel kapcsolatban levélben kerestük a rendőrséget is, amint válaszolnak, közzétesszük.

De hogy áll Rambo, a horrorkecske sztorija?

Ugyan az elmúlt napokban nem látták a szomszédok az agresszív állatot, a több hét után megejtett első szemlén kívül nemigen történt változás. Hacsak az nem, hogy már az osztrák sajtó is elkezdett cikkezni erről a furcsa, magyar sztoriról. A Krone Zeitung például Rudi egykori taxis cégénél érdeklődött az osztrák férfi felől, de ott azt mondták nekik, hogy

a főnök már visszatért Magyarországra.

Ez pedig azért is aggasztó, mert Rudi nem a kőszegi ingatlanjára van hivatalosan bejelentve, hanem egy bécsújhelyi címre. Azonban ha ott tisztában vannak vele, hogy életvitelszerűen már Magyarországon él - amit az itteni szomszédok is megerősítenek -, akkor a hivatalos levelezés nem lesz gördülékeny a problémás férfival.

Úgy tudjuk, már az ORF rádiója is érdeklődött a téma felől.

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.