A Sportliget felújítását sem ússzuk meg egészséges fák kivágása nélkül

ugytudjuk.hu 2019-02-13 20:00:00

Tegnap írtuk meg, hogy projektnyitót tartottak a szombathelyi Sportliget felújításáról.

Röviden a lényeg: több mint 1 milliárdnyi támogatást dobott le Brüsszel Szombathelyre, hogy felújítsák a Sportligetet és egy híddal összekötve könnyebben elérhető legyen a Csónakázótó környezete is.

Na, hát ha valamiből sok van a Szombathely tüdejének számító területen, az szép és nagy, egészséges fa. Úgy tűnik azonban, hogy ez most egy picit ritkulni látszik, már el is kezdték a vágást néhány helyen:

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Tegnap kérdésünkre részben megnyugtató választ kaptunk: a cirkusztér újragondolásával sok új cserje és fa ültetésével több fa lesz a sportligetben, mint most.

Amiről viszont nem szólnak ezek a szépen hírek, hogy azok a fák, amiket a ligetfejlesztés során ültetnek, hosszú évtizedek után lesznek csak akkorák, mint azok, amiket most az épülő szolgáltatóháznál és környékén kivágtak.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Persze egymilliárd forint túl kevés (vagy inkább sok) ahhoz, hogy a fák érdekeit is figyelembe vegyék.

Szólj hozzá!

A hétvégén ismét jön a Derkovits-nap

Már egészségpontja is van a szombathelyi városrésznek.

Balog-Farkas Renáta: Összeférhetetlen Fekete Dávid miniszteri biztosi kinevezése az önkormányzati képviselői mandátumával

Győrszentiván képviselője szerint a fideszes frakcióvezetőnek le kell mondania képviselői megbízásáról.

Hajsza a dúsabb frizuráért: visszanyert önbizalom

Megfigyelte már, hogy a mai rohanó élet milyen hatással van a megjelenésére?

9%-val vezet a Tisza a Fidesz előtt

A Publicus friss felmérése szerint a két nagy párt mellett a Mi Hazánk, és a DK is bejutna a parlamentbe.

20 millió forintot a belvárosra, 82 millió forintot a tanuszoda rendbetételére költhet el Körmend a Versenyképes Járásokból visszakapott pénzből

A polgármester szerint 100 milliót nyertek, az ellenzék szerint 64 millió forintot veszítettek a város költségvetéséből.

Börtönbe csukatná az ügyészség a szombathelyi szatírt

A férfi három különböző alkalommal, Szombathely nyilvános közterületein ittasan a nemi szervét szeméremsértő módon mutogatta és önkielégítést végzett.

Közösségi média szövegírás: hogyan hozzuk ki belőle a legtöbbet?

Bizonyára sokan tapasztalták már azt a különleges pillanatot, amikor egy közösségi média bejegyzés megállítja őket a szokásos pörgetés közben.

Vádat emeltek Sopronban egy férfi ellen, aki többször bántalmazta, majd a szakítás után meglopta a barátnőjét

A vádlott már ült korábban, de ez sem tántorította el attól, hogy kapcsolatuk alatt többször ököllel arcon üsse a sértettet. 

Tedd különlegessé a lánykérést és az esküvőt elegáns limuzinnal!

Az eljegyzés igazi mérföldköve lehet egy kapcsolatnak, és egy jól megtervezett lánykérés örök emlékké válhat. Mi is lehetne ennél romantikusabb, mint ezt az eseményt egy exkluzív autóban átélni? A limuzin nemcsak egy kényelmes és stílusos szállítási eszköz; általa teljesen új szintre emelheted az élményeket.

Kőszeg és Körmend együtt pályázik a Kastélyút Programba

Akár 300 ezer euró is érkezhet az Alpokaljára, turisztikai programra.

Palotai Károly emlékoszlopot avattak Győrben 

A focistaként és játékvezetőként is csúcsra ért legendát, emberségéért szerették igazán. 

37 ország 170 sportolóját várják Szombathelyre

Argentínából, Ausztráliából, Új-Zélandról, Bangladesből, Kínából, Kolumbiából, Hongkongból, Indonéziából, Indiából, Jamaicából, Mongóliából, a Dél-afrikai Köztársaságból és Tajvanról is éreznek sportolók.

Ingyenes hétvégi programokat ajánlunk Győrben

Sport, koncert, szüret, mozi, jó idő, mi kell még?

Négy generációs vendéglátós család volt, most mégis bezárták a szombathelyi Május 1 vendéglőt

Az adó és az adminisztrációs terhek késztették erre őket. Most vendégházként üzemel tovább az épület.

A motorok világítása: hatékonyabb és biztonságosabb megoldások

Valaha gondolkodtál már azon, hogy milyen fontos szerepe van a motorokon alkalmazott világításnak?