Az ingázók témájában ellentmondásba keveredett saját magával a magyar kormány

Fehér Buda 2020-09-16 11:23:00
A magyar belügyminiszter úgy tájékoztatta az osztrákokat, hogy az ingázókra nézve nincsenek korlátozások. A külügy viszont tegnap úgy nyilatkozott, hogy továbbra él minden szabályozás.

Tegnap írtunk arról, hogy a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium szerint továbbra is érvényben vannak azok a korlátozások, amelyek az Ausztriába és az Ausztriából ingázókat érintik. Magyar Levente, a minisztérium államtitkára erről tegnap írt Ungár Péternek, miután a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője írásos kérdést nyújtott be a minisztérium felé. Mint Magyar írja, a karantén alól mentesülnek azok, akik 

  • a határtól számított 30 kilométeres körzetben élnek,
  • 24 órán belül hazatérnek,
  • a szomszédos országban 30 kilométeres sávon belül maradnak.

Tehát közel két héttel a szigorított határtkelés, a lezárt majd újra kinyitott határok, az osztrák kamarai jelzések után is marad minden a régiben. 

A dolog nem csak nekünk lehet zavaró, hiszen az osztrák belügyminisztérium oldalán már múlt pénteken arról írtak, hogy a magyar kormány eltörölte a szigorításokat. Karl Nehammer, az osztrák belügyminiszter azt mondja, a koronavírus-járvány kezdete óta folyamatosan tárgyal Pintér Sándorral, a magyar belügyminiszterrel.

Nehammer Pintértől tudhatta meg azt is, hogy a magyar oldalon beszüntették a korlátozásokat, ami a belügyminiszter szerint mindkét oldal ingázóinak jó hír.

"A 30 kilométeres korlátozás és a 24 órás időkeret már nem él" - szögezi le a pénteki közleményben Nehammer.

Így már csak egy kérdés maradt: hogyan adhat egy témában két teljesen eltérő választ a magyar kormány?

Szólj hozzá!

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.