Nemrég írtunk arról, hogy a Vas Megyei Területi Választási Bizottság egyöntetűen elmarasztalta a Sárvári Médiát, mert megsértették az esélyegyenlőség alapelvét. Most Németh Zsolt, a sárvári ellenzéki összefogás vezetőjének közleményéből megtudtuk, hogy a Győri Ítélőtábla is hasonlóan tett, a közleményt változtatás nélkül közöljük:
Azt már sajnos korábban is éreztük és, egyre inkább tudtuk, hogy a Sárvári Média Kht. az egyoldalú, Fidesz-orientált tájékoztatásban érdekelt, de most már "sajnos" papírunk is van róla, a Győri Ítélőtábla részéről.
Az elmúlt években az ellenzék képviselői egészen addig tartottak sajtótájékoztatókat, amíg a helyi közmédia illetékesei bele nem nyúltak az adattartalomba, és meg nem változtatták annak lényegi értelmét. Olyan is többször előfordult, hogy egyszerűen nem jelentek meg sajtótájékoztatón, vagy amit nyilatkoztunk, arról egyáltalán nem számoltak be.
Ezek után az ellenzéki képviselők azt mondták, hogy az ilyenfajta aránytalanság és gondolatok megváltoztatása egyrészt nem szerencsés, másrészről inkorrekt a választópolgárok irányába, mert nem azt a hírt kapják, amit valójában a képviselők szeretnének eljuttatni hozzájuk. Ekkor közösen úgy döntöttünk, hogy csak és kizárólag nyilvánosan és élőben, illetve vágatlanul kívánunk nyilatkozni a Sárvári Médiának, amit többször ki is hangsúlyoztunk.
Aztán eljött a kampányidőszak. Kampányban a törvény kimondja, hogy az adófizetők pénzéből fenntartott média köteles biztosítani az arányosságot, az egyenlőséget, és a demokráciát. Mindezt a Média Kht. Sárváron egyrészről súlyosan megsértette, másrészről oly mértékű torzítást vitt a rendszerbe, hogy ma már a fideszes választópolgárok sem értik, hogy mi történt a Sárvári Média háza táján.
Az ellenzéki összefogás polgármesterjelöltje és képviselői ezennel felszólítják a Sárvári Média Kht.-t, annak főszerkesztőjét, és igazgatóját, hogy haladéktalanul biztosítsa az egyenlőség alapelveit, vagy mondjon le! Az ügy vonatkozásában az Ítélőtábla fellebbezhetetlen döntése van az ellenzéki összefogás kezében, melyet természetesen függetlenül attól, hogy milyen időperióduson belül sikerül azt érvénybe juttatni, a nemzetközi színtérre fognak vinni.
Amennyiben a jelenlegi állapot nem változik, minden egyes Európai Parlamenti képviselőhöz el fogják juttatni angolul az ítéletet, és azt a gondolatot, hogy ma Magyarországon egy kisváros életében valójában nem a választópolgárok döntenek, hanem egyrészről az állami apparátus, másrészről azok az emberek, akik részben adófizetői forintból élnek és befolyásolják a közvéleményt, harmadrészről mindazon szervezetek akik mára állami pénzekért lojalitást biztosítanak.
Vajon rendjén van-e ez így?