Csak a fideszes képviselőkről szólt a helyi média, megbüntették a Sárvári Média Kft.-t

ugytudjuk.hu 2019-09-24 18:46:00
A Vas Megyei Területi Választási Bizottság egyöntetűen marasztalta el a Sárvári Médiát, mert szerintük megsértették az esélyegyenlőség alapelvét.

A Híd a Jövőnkért Egyesület nemrég kifogással fordult a sárvári Helyi Választási Bizottság felé, miután a Sárvári Média Nonprofit Kft. orgánumaiban hosszú időn keresztül elnyomták az ellenzéki képviselőjelöltek szereplését, viszont a fideszes képviselőjelöltek aránytalanul nagy platformot kaptak a sárvári médiában. 

A kifogást a sárvári Helyi Választási Bizottság elutasította, fellebbezés után végül a Vas Megyei Területi Választási Bizottság elé került, ahol egyöntetűen helyt adtak a Híd a Jövőnkért Egyesületnek. A bizottság azzal indokolta a döntését, hogy a Sárvári Média megsértette az esélyegyenlőség alapelvét, a nonprofit Kft.-t a továbbiakban eltiltotta a jogszabálysértéstől.

„A Sárvári Média már évekre, évtizedekre visszamenőleg egyoldalúan tájékoztatta a sárváriakat”, mondta a döntés után Farkas János, a Híd a Jövőnkért Egyesület kampányfőnöke a lapunknak. „Az ellenzéki képviselők sajtótájékoztatóiról többnyire nem korrekten tudósítottak, az ott elhangzottakat elferdítették, ezért egy ideje már nem is nyilatkoztak az ellenzékiek a helyi lapnak.” Arról, hogy a helyi média hogy bánt az ellenzéki képviselőkkel, néhány hónapja már hosszabban írtunk, ezt a cikkünket itt olvashatjátok el.


 

„Szeptember 10-én azonban megkerestük őket, és igényeltük a tudósításaikat. Ez nem történt meg.” Farkas sajnálattal vette tudomásul, hogy a Helyi Választási Bizottság nem mérlegelte körültekintően a kifogást, ezért kénytelenek voltak a Területi Választási Bizottsághoz fordulni. Az ő döntésük után pedig elvárják, hogy az általuk közölt híreket a jövőben ugyanolyan terjedelemben tegyék közzé a sárvári médiákban; a helyi újságban, a helyi rádióban és a helyi televízióban mint a fideszes képviselőkéét. 

„A sárvári közszolgálati médiától elvárható lenne a kiegyensúlyozott tájékoztatása” – tette hozzá. Az ellenzéki összefogás tagjai egyébként nem kérték a Területi Választási Bizottságtól, hogy pénzbírsággal sújtsák a kft.-t, ugyanis ezt a pénzt a sárvári önkormányzatnak kellett volna kifizetniük. Szerintük azonban ezt az összeget hasznosabb célokra, például utak, parkok, játszóterek, vagy járdák felújítására, szociálpolitikára fordíthatná a város.

A Választási Bizottság döntése nem jogerős, a Sárvári Médiának három napja áll a fellebbezésre.


 

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.