Euró milliókért vásárol be a környező – és távolabbi - országokban a magyar állam, a hozzá köthető cégek révén. Van, ahol focicsapatot vesz, máshol stadiont épít, de futja templomfelújításra, csirkefarm létesítésre is. Legújabban egy turisztikai létesítményt vettek meg Szlovéniában. Az ügylet 9 millió eurót (3,5 milliárd ft) hoz a szlovéneknek.
Még tavaly adta hírül a Lendván megjelenő, magyar nyelvű Népújság, hogy másfél éves tárgyalások után egy magyar állami cég megveszi a veszteséges Lendvai Terme turisztikai komplexumot. Az ügylet a miskolci Comitatus Energia Beruházási, Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. és a lendvai Sava Turizem Társaság között jött létre. A szlovén-magyar ügyletről nem szivárogtak ki részletek. Néhány szlovén lap szerint több szlovéniai pártnak nem tetszett a tervezett üzlet, „magyar expanzióról" beszéltek. Ennek ellenére a szlovén cég leányvállalatot alapított a termálvíz-kitermelés koncessziós jogának átvitele érdekében. Így már termőre fordultak a tárgyalások, bár rejtett hibák is kiderültek. Az energetika szanálás költségét például 2,4 millió euróra becsülték, ez elvileg csökkenthette volna a már akkor 9 millió euróra taksált vételárat.
Muravidék is kapott a kormányzati pénzből
ugytudjuk.hu Lendva lett az egyik kedvelt célpont. Amint az ismert, milliárdokat költött eddig is a határon túli magyarok támogatására a kormány. Újvidéken a stadionépítők és egy futball csapat örülhetett, de jutott pénz Erdélybe, Felvidékre, Kárpátaljára is (a mexikói, afrikai támogatások más körbe tartoznak). Képbe került a Muravidék és fővárosa, Lendva is.
Az üzletről a muravidéki városban egyeztetett Zdravko Pocivalsek szakminiszter kollégájával, Palkovics László miniszterrel. Információk szerint a magyar fél megígérte, hogy a dolgozók többségét megtartja és az addig veszteséges létesítményt turisztikai célokra hasznosítva felfuttatja. Egy, a magyar fülnek sokatmondó mondat is elhangzott: a sportturizmust is megcélozva...
A Népújság a február 6-ai számában már tényként közli a magyar bevásárlást. Ezek szerint a miskolci állami cég tulajdonába került a komplexum, mégpedig 9 millió euróért. Az újonnan megalakult Lendvai Terme Kft. vagyona magában foglalja a Lipa szállodát, a szabadtéri medencéket, a kempinget, a Lipov gaj apartmanfalut és egy telket. „Mindezek tőszomszédságában a labdarúgó akadémia sportobjektumai épülnek fel a tervek szerint" – emeli ki a lap. A tulajdonosváltás után a létesítményt továbbra is a szlovén Sava Turizem Rt igazgatja. Január 27-én viszont változás történ, az addigi igazgatót, Sredensek Helenát leváltották. Helyére Magyarországról Molnár Péter került. A távozó igazgató a Lipa szálloda vezetőjeként folytathatja. Az elmúlt időszakban a magyar állam több száz millió forintért vásárolt ingatlant a kisvárosban, valamint hozzá járult több ingatlan felújításához is.
Szólj hozzá!
A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.
A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.
Előbb egy nőt, majd egy férfit támadott meg.
Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.
Ő a katolikus egyház 267. vezetője.
Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek.
Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.
Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.
2 millió 500 ezer forint tűnt el.
5 milliárd forint nem érkezik meg a Markusovszky kórházba.
Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.
Fekete Dávidot 22 százalék kedvelte, és 33 százalék nem.
Kultúrára 9 és fél milliót, sportra 26 milliót, szociális területre közel másfél millió forintot adnak.
Kérdés, hogy egészségügyi állapota mennyire engedi meg, hogy felelősséggel vállalja el a felkérést.