Ahogy arról korábban az Ugytudjuk.hu is beszámolt nyomozásba kezdett a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség, ugyanis alapos gyanú merült fel, hogy a Sárvári Gyógyfürdőben egy olyan személyt alkalmaztak, aki a 2010-es évek óta úgy kapott fizetést, hogy munkát nem végzett.
Az esettel kapcsolatban rendkívüli testületiülést kezdeményezett a Sárváriakért Egyesület 4 önkormányzati képviselője: Strompová Viktória, Klimits István, Gácsi Tibor, és Toldi Tamás.
A képviselők elsősorban az ügy tisztázását szeretnék a nyilvánosság előtt. Valamint szeretnék visszahívni a fürdő felügyelőbizottságából, az egyébként a testület elnökeként dolgozó Máhr Tivadar (Fidesz-KDNP) alpolgármestert. Valamint, mivel az ügyben érintett Lágler Péter, a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságának tagja, őt erről a posztról mondatnák le.
A sárvári önkormányzat jegyzőjétől, Szijártó Valériától azt a tájékoztatást kaptuk, hogy mivel az önkormányzati törvény szerint a testület legalább negyede kell ahhoz, hogy rendkívüli ülést kezdeményezzenek, és ez a 4 fővel megvan, így a polgármesternek 15 napon belül kell összehívni a testületet.
A jegyző hozzátette, hogy első körben a jövő héten ül össze a Sárvári Gyógyfürdő Kft. felügyelő bizottság, hogy kivizsgálja az ügyet, így a testület már ennek az eljárásnak az eredményével tud érdemben foglalkozni az esettel.
|
Neked 1%, nekünk nagy segítség! Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét! Most a legkisebb is számít. Adószám: 19294571-1-18 |
