Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Farkas Bazsi 2026-04-02 12:12:25
Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Ma délután 13 órára rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester. Az ülésnek egyetlen napirendi pontja van, ez pedig a “Javaslat a 2026. március 27. napján tartott közterületi rendezvényen történt rendőrségi intézkedésekkel kapcsolatos észrevétel megtételére” címet viseli.

A polgármester a közgyűlés összehívását azzal indokolta, hogy csak így tudja hivatalos formában is feltenni kérdéseit a rendőrség vezetésének. Ezt a rendőrségi törvény is szabályozza, amely lehetőséget ad az önkormányzatnak arra, hogy észrevételt tegyen a rendőrség intézkedéseivel vagy azok elmaradásával kapcsolatban.

A közgyűlés azonban várhatóan nem lesz határozatképes, miután Boncsarovszky Péter (Fidesz-KDNP) frakcióvezető-helyettes ma arról beszélt, hogy a kormánypárti képviselők nem fognak elmenni az ülésre. Szerintük ugyanis a polgármester a közgyűlés jóváhagyása nélkül is tud kérdéseket feltenni a rendőrségnek. 

Viszont a vonatkozó jogszabály szerint „ha az önkormányzat képviselő-testülete (…) a rendőrség (…) intézkedésével vagy annak elmulasztásával kapcsolatban indokolást tartalmazó észrevételt tesz, azt az illetékes rendőri szerv tizenöt napon belül megvizsgálja, és a vizsgálat eredményéről tájékoztatja az önkormányzatot.” Amennyiben a rendőrség nem ért egyet az észrevétellel, az ügy a felettes szervhez kerül, amely szintén vizsgálatot folytat.

A képviselő azt is elmondta, hogy szerinte Pintér Bence és Magyar Péter (TISZA) miniszterelnök-jelölt gyűlölet és hazugság kampányt folytatnak.

Hozzátette, hogy az április rendes közgyűlésen az alábbi témákat szeretnék megvitatni:

- Orbán Viktor látogatásának napján kifeszítésre került egy kampánymolinó.
- Ki a felelős azért, hogy fideszes aktivistákat vegzálnak tiszás szimpatizánsok?
- Ki a felelős azért, hogy Pintér Bence tüntetésén fideszes akasztásra buzdító matricák lepik el a várost? A tüntetésen olyan molinó alatt vonultak a tüntetők, amelyen Pintér Bence leszúrja a városi közszolgálattó cég vezérigazgatóját.
- Ki a felelős azért, hogy a győri fideszes nagy rendezvényeken ellentüntetők nemtetszésüket fejezik ki?

Bár véleményünk szerint a közélet tényleg akkor tud kibontakozni, ha az éppen aktuális témákat megvitatják, és mindenki elmondhatja a maga véleményét.

De véleményünk szerint a Boncsarovszky Péter által közzéadott témák egy része a választási bizottságra tartozik. Ami egyébként már nem tudja tárgyalni a felvetéseket, azok eléjük tárására ugyanis az észlelt vélhető jogsértéstől számított 3 nap áll rendelkezésre.

Az pedig lehet, hogy nem tetszik a fideszes képviselőnek, hogy egyesek nem értenek egyet Lázár János miniszterrel, vagy Orbán Viktor miniszterelnökkel, de a szabad véleménynyilvánítás joga egyelőre még minden magyar állampolgárt megillet.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.