“Az egyik lány a padkán ért földet, a másikuk az úton.”

Farkas Bazsi 2026-01-05 12:18:00
Folytatódott a 2024. januárjában, a szombathelyi Jókai utcában történt kettős gázolás bírósági eljárása.

Január 18-án, csütörtökön a délelőtti órákban történt egy baleset Szombathelyen. A Jókai utca egyik gyalogátkelőjén ütött el egy autó két diáklányt, akik a kijelölt gyalogátkelőhelyen sétáltak át - erről korábban írtunk már.

A Szombathelyi Járási Ügyészség tavaly júniusban emelt vádat, ebben a vádlottal szemben felfüggesztett fogházbüntetés, pénzbüntetés és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását is indítványozta. 

A vádlott büntetőjogi felelősségét egy tavaly októberben indult eljárásban a Szombathelyi Járásbíróság vizsgálja.

Az eljárás ma a tanúk meghallgatásával folytatódott. Elsőként a két sértett, vagyis az elgázol lányok tettek vallomást.

Mindketten azt mondták el, hogy a park felől keltek át a kijelölt gyalogátkelőhelyen az Egészségügyi Egyetem felé. Előbb körülnéztek. Bal oldalról megállt a kocsisor, jobb oldalról pedig csupán a távolban láttak egyetlen autót. A felezővonalon áthaladva észlelték, hogy egy fekete folt közeledik. Egyikük az úton, másikuk a kórházban a tért magához.

A vádlott - aki korábban annyit mondott, hogy nem ismeri el a bűnösségét -  vallomást tenni ezúttal sem akart, ám észrevételként jelezte, hogy nem sűrűn közlekedik azon az útszakaszon, ahol a baleset történt. Később azt is elmondta, hogy a baleset után a kocsiból kiszállt, odament a lányokhoz, esernyőt tartott föléjük, majd sajnálatát fejezte ki a történtek miatt. A férfi azt is elmondta, hogy az autóval azért állt félre a balesetet követően, mert többen erre szólították fel. 

A vádlott korábban az említette meg a baleset körülményei között, hogy nem látta a gyalogosokat, mivel egy előtte haladó furgon takarta őket. A ma meghallgatott tanúk mindegyike arról beszélt, hogy a baleset előtt nem járt furgon az adott útszakaszon.

Két szemtanú is arról beszélt, hogy az ütközés erejétől a lányok teste métereket repült odébb.

Az egyikük a padkán ért földet, a másikuk az úton - fogalmazott az egyik tanú, aki elmondta, hogy a testek az iskola udvarára vezető kocsifeljáró, Gagarin utca felőli szélén, és magán a feljárón landoltak. 

Kiderült az is, hogy az iskolában éppen nyílt napot tartottak. Emiatt pedig mentők is voltak az intézményben. Elsőként ők érkeztek meg segítséget nyújtani, majd riasztották a kollégákat.

A tárgyalás februárban, a szakértői jelentés meghallgatásával folytatódik.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.