Nem indítja el a 2025/2026-os tanévet a szombathelyi “kis” Waldorf

Farkas Bazsi 2025-08-21 17:13:00
Hétfőn és kedden szülői értekezleten egyeztettek az iskolában a szülőkkel. Mára összesen 4 diák maradt az iskolában.

Az utóbbi hónapokban többször is foglalkoztunk az Apáczai Waldorf Iskola, vagy ahogy a köznyelv sokszor hívja, a “kis” Waldorf ügyeivel. Az oktatási intézmény nehézségei tavaly ősszel kezdődtek. Mivel több havi bérelti díjat halmoztak fel a 11-es Huszár úton található volt parancsnoki épületben, így az azt üzemeltető alapítvány 2024. október elsejével felmondták a bérleti szerződésük.

Ekkor egy szülő állt az ügy élére, és fizette ki az iskola elmaradt, közel 4 millió forintos, több hónapos tartozását. 

Idén februárban aztán megint fekete felhők kezdtek el tornyosulni a Waldorf feje fölött. Kiderült, november elseje óta nem fizetett bérleti díjat az iskola.

"Annyit el tudok mondani, hogy van egy bérlőnk, aki november 1 óta nem fizette ki az azóta esedékes bérleti díjak teljes összegét. Ez egyébként ugyanaz az a bérlő, akinek szintén november 1-től egy a számukra kedvező szerződésmódosítással csökkentettük 200 ezer forinttal a bérleti díját, így már csak havonta 1 millió 50 ezer forintot kellene fizetnie, de ezt sem teszi meg. Alapítványunk a beérkezett bérleti díjakból tartja fenn az épületet. Mivel mi nem kaptuk meg a bérleti díjat az említett bérlőtől, így kezdjük felélni a tartalékokat, ami azt jelenti, hogyha ez így marad, akkor nem fogjuk tudni kifizetni a közműszámlákat" - nyilatkozta ezt februárban az Ugytudjuk.hu-nak az épületet fenntartó Apáczai Csere János Alapítvány kuratóriumi elnöke, Kovács Jenő.

Az Apáczai Iskoláért Egyesület elnöke Baumgartner Ildikó ekkor elszámolási vitáról beszélt.

Áprilisra már ott tartottak, hogy a bérlő tartozása miatt az épületet üzemeltető alapítvány nem tudta tovább hitelezni és fizetni a gázt, amit aztán ki is kapcsoltak.

Júniusban már egy a helyi sajtónak kiküldött közleményben hallatta segélykiáltását az épület üzemeltetője. Mint kiderült, a bérlő iskola nem hajlandó sem fizetni, sem pedig kiköltözni az épületből.

“Az emeleti részt 2025. július 01-vel bérbe tudnánk adni, de az ingatlanközvetítő dolgozóját az iskola igazgatóhelyettese elzavarta az emeletről. Információnk nincs az iskola további szándékairól, viszont bérleti díjat hónapok óta már egyáltalán nem fizet. 

A nyilvánosságot felhasználva kérünk segítséget, hogy ezt a lehetetlen helyzet meg lehessen szüntetni, és az épület továbbra is működni tudjon!" - többek között ezt írta akkor a közlemény.

Júliusban küldött egy választ a Waldorf, ott akkor arra hivatkoztak, hogy mivel az épület általuk használt része nem alkalmas arra, hogy rendeltetésszerűen használják, így szándékukban sem áll az, hogy bérleti díjat fizessenek.

A héten aztán megpecsételődött az iskola sorsa.

Információink szerint a hétfőn, és kedden is szülői értekezletet tartottak a Waldorfban. Ekkor derült ki, hogy az iskolában tanító tanárok szinte kivétel nélkül már másik iskolához szerződtek. A diáklétszám is alaposan megcsappant, mindössze 4 tanulót tudott az intézmény felmutatni.

Ráadásul az épület fenntartó felé fennálló tartozását sincs miből rendezni.

Értesüléseink szerint az iskola így szinte biztos, hogy nem fogja elindítani a 2025/2026-os tanévet.

Kerestük az Apáczai Iskoláért Egyesületet, az iskola weblapján található telefonszámon az iskolatitkárt ugyan elértük, de érdemi információt nem kaptuk. A hölgy azt ígérte továbbítja megkeresésünket az igazgató felé, ám cikkünk megjelenéséig hívást nem kaptunk.

Kerestük az épületet üzemeltető Apáczai Csere János Alapítványt, itt azt ígérték, hogy hamarosan sajtótájékoztatón ismertetik a tudnivalókat.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.