Az ENSZ döntése alapján, 2018 óta, minden évben május 20-án tartják a méhek világnapját. Ezen a napon minden figyelem az apró, ám annál fontosabb rovarokra irányul, ami nem árt, hiszen a méhek populációja világszinten az egyötödével csökkent az elmúlt évek során.
A tudós ember próféciája
Van egy mondat, amit Albert Einsteinnek tulajdonít a legendárium, miszerint, ha a méhek kipusztulnak, az emberiségnek mindössze 4 éve marad, hogy hasonló sorsra jusson. Akár a híres fizikus mondta ezt, akár nem, a Föld biológiai működése egész egyszerűen nem működik a méhek nélkül, hiszen ők végzik a növények beporzását.
A világon összesen ezernél is több méhfaj él, hazánkban is 700 körülire teszik ezt a számot. A beporzást végző vadméhek mellett a nyugati mézelő méheket tartják nagyon fontosnak, mert - mint a nevükben is benne van - ők felelnek a Föld legértékesebb szérumának, a méznek az elkészítéséért.
A világszerte drasztikusan csökkenő élettér nem tesz jót a méheknek, van, hogy komplett kolóniák pusztulnak el. Ezért is fontos, és hazánkban is egyre nagyobb divat, hogy bizonyos helyeken nem vágják le a füvet pázsit szintig, hanem hagyják magasan, úgynevezett méhlegelőnek megnőni. Aki teheti, ezzel sokat segít a szorgos, és nélkülözhetetlen rovarok munkájában.
A méz felbecsülhetetlen élettani hatásait nem kell bemutatni, egy cseppjében ott van a bolygó minden gyógyító ereje. Vigyázzunk a méhekre, hiszen ma már a védett fajok között találjuk őket, nélkülük pedig nem tudni, hogy hány év után, de biztos, hogy nem működik a bolygó!
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |