Ünnepélyes eseménynek adott otthont kedden délben az Árpád Parkolóház balett stúdiója Győrben. A Magyar Táncművészeti Egyetem, a Széchenyi Egyetem, és a Győri Balett jeles képviselői stratégiai együttműködési megállapodást írtak alá. A győri táncélet krémjét felvonultató rendezvény célja az volt, hogy a tánc ne csak művészeti ágként kapja meg a neki járó figyelmet és tiszteletet, hanem élhető életpálya-modellként is szolgáljon a fiatal táncosoknak.
Kovács Zsolt a Széchenyi Egyetem elnökhelyettese, szerint ott állunk most ahol 46 éve minden elkezdődött, a Győri Balett otthonában. Az elmúlt közel fél évszázad szédületes sikerei kapcsán ma már kijelenthető, hogy a Győri Balett nemzetközi branddé vált. Érdekesnek tűnhet elsőre, hogy egy műszaki-technikai beállítottságú egyetemnek vajon miért fontos a művészetet a gazdaságot és a kultúrát támogatni, de egyszerű a válasz:
ezek tesznek élhetővé egy várost.
“Ahhoz a nemzetközi értékhez szeretnénk hozzátenni, amit a Győri Balett képvisel. A Magyar Táncművészeti Egyetem és a Széchenyi Egyetem összehangolt szakmai és pedagógiai programot dolgozott ki, aminek most a Győri Balett is szerves részévé válik. Olyan utat kínálunk hallgatóinknak mely teljes szakmai és művészi kiteljesedést tesz lehetővé.” - mondta el Kovács Zsolt.
Fodorné Molnár Márta a Magyar Táncművészeti Egyetem rektora szerint fontos és örömteli, hogy ez a mindenki számára előnyös megállapodás megszületett. A tánc mentális és fizikális pozitív társadalmi hatásai megkérdőjelezhetetlenek, óvodás kortól egészen a legidősebb korosztályig. Ezért fontos, hogy az egyetemen tánctanárokat képezzenek, ehhez pedig meg kell találni a fiatal tehetségeket. Ennek okán az egyetem Budapesten és hét vidéki nagyvárosban tehetség-centrumokat tart fenn, de Győrben erre semmi szükség, hiszen ez a város a tánc hazája.
“A tánc örömforrás, sikerélményt okoz, és társadalmi kapcsolatokra nevel, ami ma nagy szó, közben koncentrációra, kitartásra és a mások iránti tiszteletre nevel.” - emelte ki a rektor, aki szerint a három intézmény együttműködése nyomán diplomás, a munkaerőpiacon jó eséllyel induló fiatalok léphetnek ki a tánc nagybetűs életébe.
Veleki László a Győri Balett igazgatója, örömmel és tisztelettel nyugtázta, hogy a közös megállapodás ünnepélyes aláírására sor kerülhetett, hiszen ez egy történelmi és stratégiai mérföldkő. “Ez a pillanat nem csupán egy dokumentum ünnepélyes aláírása, hanem egy új korszak kezdete. Három meghatározó intézmény fog össze, hogy tudásukkal és tapasztalatukkal és erőforrásaikat egyesítve új lehetőségeket teremtsenek a jövő tehetségei számára.”
Kiemelte, hogy a három legfontosabb szereplő fog most össze, ami egy példamutató kezdeményezés. A Magyar Táncművészeti Egyetem az elköteleződést, a Széchenyi Egyetem az innovációt, a Győri Balett pedig a rengeteg tapasztalatot tudja betenni a közös kalapba. “Arra biztatok mindenkit hogy írjuk alá közösen, tollal a magyar táncművészet történelmét.” - zárta gondolatait Velekei László.
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |