A megállapodást Tuzson Bence miniszter, Friedler Ferenc rektor és Smuk Péter, az egyetem Jogtudományi Karának dékánja látta el kézjegyével.
Tuzson Bence hangsúlyozta: az áldozatok védelme kiemelten fontos a tárca számára, ezért arra törekednek, hogy a jogi egyetemek hallgatói felkészültté váljanak ezen a szakterületen is. Egyebek között ennek érdekében kötnek együttműködési megállapodásokat a felsőoktatási intézményekkel.
Felidézte, hogy országszerte már 17 áldozatsegítő központ, illetve négy áldozatsegítő pont működik, és az Igazságügyi Minisztérium célja, hogy minden megyeszékhelyen létesüljön hasonló intézmény. A győri központú egyetem joghallgatói az együttműködés nyomán gyakorlati tapasztalatokat szerezhetnek a győri áldozatsegítő központban - tette hozzá a miniszter.
Jelezte, hogy azt, aki bűncselekmény áldozatává válik, a tehetetlenség érzése fogja el, és jogi, illetve sok esetben pénzügyi segítségre szorul. Az áldozatvédelmi központok egy év alatt 30 ezer embernek nyújtottak támogatást; az ügyfelek száma annak ellenére évről évre növekszik, hogy közben csökken az elkövetett bűncselekmények száma - mondta a miniszter.
Friedler Ferenc közölte, az egyetem számára fontos, hogy hallgatóiknak olyan minőségi képzést és gyakorlati tudás nyújtsanak, amelynek nyomán a kor legnagyobb kihívásaira is választ adni képes szakemberekké válhatnak. Az oktatás és a kutatásfejlesztés mellett kiemelt hangsúlyt fektetnek arra, hogy az egyetemen képződő ismereteket a társadalom javára hasznosítsák.
A most aláírt megállapodás - folytatta - elősegíti a hallgatók jogi szolgáltatásokkal kapcsolatos gyakorlati ismereteinek bővítését. Az együttműködés nyomán a hallgatóknak lehetőségük nyílik szakmai gyakorlat folytatására a győri áldozatsegítő központban. A partnerségnek köszönhetően még felkészültebb szakember-generációt indíthat el az egyetem a sikeres karrier felé - mondta a rektor.