Hamarosan rendkívüli közgyűlés dönthet a Győr Projekt Kft. ügyvezetői székének sorsáról

ugytudjuk.hu 2024-11-05 10:48:00
Pintér Bence polgármester szerint a Fidesz egyik háttéremberéhez, Bolla Péterhez szignózná ki a város kulturális életét. 

A legutóbbi közgyűlés után az önkormányzati törvény adta jogommal élve megvétóztam a Fidesz-frakció egyoldalú döntését arról, hogy vezetőt cseréljünk a Győr Projekt Kft. élén. Ezért a kérdést hamarosan egy rendkívüli közgyűlésen újra fogjuk tárgyalni - kezdi így Facebook-posztját Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum).

Győr polgármestere így folytatja: Bár az elmúlt napokban a Fidesz mindenféle csúsztatásba és erőfitogtatásba kezdett az ügy kapcsán, a dolog igencsak egyszerű: azt gondolom, hogy a győriek júniusi választása értelmében konszenzusra van szükség ilyen döntésekben a közgyűlés és a polgármester között. Az, hogy a Fekete Dávid frakcióvezető úr azt mondja, hogy XYZ lesz egy cég ügyvezetője, mert csak: az nem konszenzus.

A közgyűlés előtti két hétben vártuk a magyarázatot, a jelölt bemutatását, a hatástanulmányokat, bármiféle racionális indokot arra, hogy miért cserélünk le egy, a Fidesz szerint is sikeres cégvezetőt; vagy hogy miért jó ötlet egyáltalán kiszervezni a kulturális rendezvények szervezését, a sporteseményeket és a városmarketinget egy cégbe.

Arra is vártuk a választ, hogy a kiszemelt új cégvezető, Serfőző Eszter miért Bolla Péterrel, Borkai Zsolt egykori kabinetfőnökével, a helyi Fidesz egyik háttéremberével az oldalán tárgyal a győri kulturális és gazdasági élet szereplőivel, de erre sem kaptunk megnyugtató választ.

Magyarázat híján nem tudom támogatni az ügyvezetőváltást, ráadásul Nagy Gergely eddigi munkájával - az általam megismert információk alapján - meg vagyok elégedve. Ügyvezető úr leváltása ugyanakkor nemhogy értelmetlen és hatékonytalan, még költséges is: határozott idejű szerződésének felbontása 16 millió 272 ezer forintjába kerülne a győrieknek.

A rendkívüli közgyűlésen várjuk, hogy Nagy Gergely, a Győr Projekt ügyvezetője beszámoljon eddigi működéséről, és hogy Serfőző Eszter, a Fidesz jelöltje beszámoljon arról, pontosan hogyan is javítaná a győri kulturális programok nívóját és hogy képzeli el a Győr Projekt Kft. működését. Valamint várjuk, hogy a Fidesz-frakció számokkal bizonyítsa: a szeptember 24-i közgyűlésen megszavazott kiszervezéssel pénzügyileg jobban jár a város. Ennek azonban sajnos az ellenkezője valószínű a korábbi tapasztalatok alapján. 

Amennyiben mindez nem történik meg, egyértelmű lesz, hogy semmi egyébről nem szól a kiszervezés, mint hogy a kultúra, sport és városmarketing területén elköltött pénzekről ne a Polgármesteri Hivatal szakemberei, hanem a Fidesz által pozícióba helyezett ügyvezető, Serfőző Eszter, illetve a mögötte álló Bolla Péterhez hasonló fideszes háttéremberek döntsenek. Ez pedig nem a város, hanem csak a Fidesz érdeke.

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.