Megjelent a végrehajtás a Dreiszker-cégbirodalom másik cégén, a Muros Bau Kft.-n is

Farkas Bazsi 2024-07-30 17:21:00
Július 3-án kezdődött meg az eljárás.

Úgy látszik tényleg komoly a baj a szombathelyi Dreiszker-cégbirodalom házatáján. Áprilisban írtunk róla elsőként, hogy leállt a gencsapáti, és a szombathelyi egyházmegyei bölcsőde kivitelezése. Mind a kettőn a Dreiszker-cégbirodalom cégei végezték az építkezést.

Gencsapátiban a Muros Bau Kft., míg Szombathely a Dreiszker és Társai Kft. dolgozott. De nemcsak itt, hanem Csepregen, és Győrben is dolgoztak a cégek. Előbbi településen a művelődési ház átépítése, utóbbi városban pedig a Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda épületeinek felújítási munkálatait végezték el.

Fotók: Farkas Bazsi

 

Információink szerint tetemes adósságot halmozott fel a fővállalkozóként dolgozó két Kft. Több végrehajtás is megjelent a nevük mellett. Dreiszker Levente ügyvezető-tulajdonost többször próbáltuk elérni, ám egyszer sem sikerült. 

Aztán május 3-án a Dreiszker és Társai Kft.-vel, míg július 3-án a Muros Bau Kft.-vel szemben indult meg a felszámolás.

Ez a jogi eljárás egyébként nem csak azokra a cégekre van következménnyel, amelyekkel szemben megindították, de az általuk elkezdett kivitelezéseket is visszaveti. Gencsapátiban hamarosan új közbeszerzést kell majd kiírni, de erre majd csak akkor kerülhet sor, ha a végrehajtást végző céggel egyezségre jutottak.

Fotók: Farkas Bazsi

 

Egyelőre továbbra is áll az építkezés - mondta el az Ugytudjuk.hu-nak Bodorkós Ferenc (független), Gencsapáti polgármestere. Egyeztettünk a Muros Bau ügyvédjével, sikerült vele mindenben megállapodni, ám hivatalosan majd csak augusztus 7-én, a felszámoló cég képviselőjével történt tárgyalás után fogunk tudni intézkedni. Amennyiben minden kedvezően alakul, úgy talán szeptemberben ki tudunk írni egy új közbeszerzést. Én most azon izgulok a legjobban, hogy még a tél beállta előtt a üzembe lehessen helyezni a fűtési rendszert és a fagy ne tegyen kárt a bölcsődében.

A szombathelyi önkormányzat nagyon kedvezően állt hozzá a kialakult helyzethez és ősztől 20 bölcsis gyermekünket fogadják, 3000 forintos napidíj/gyermek fejében. Ezt az önkormányzatnak nem okoz gondot kifizetni. 

Fotók: Farkas Bazsi

 

Azt kell, hogy mondjam, hogy a helyiek nagyon megértőek a kialakult helyzettel kapcsolatban. Ősztől én elköszönök a polgármesteri posztról, ezt a projektet már az utódomnak kell majd végigvinnie, bízom benne, hogy minden zökkenőmentes lesz - zárt így a polgármester.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát. 

Lakossági fórumon mutatják be a győrszentiváni Kör tér felújításának terveit

Augusztus 6-án a beruházás ütemezéséről és az új kerékpárút építéséről is tájékoztatják az érdeklődőket.

A napokban befejeződik a győri díszkivilágítás lekapcsolása

A város 77 helyszínén zajlik a munkavégzés, a Győr Projekt kezelésében lévő épületek egy részét is érinti az intézkedés.

KÁNIKULA-aktuál: meghosszabbították a hőségriasztást, a következő 48 óra lehet a legkritikusabb az energiaellátás szempontjából, de az utolsó paksi turbina egyelőre kitart

A Védelmi Munkacsoport szerint egyelőre stabil az ország villamosenergia-rendszere, de továbbra is takarékosságra kérik a lakosságot és a nagyfogyasztókat.

Fontos üzenet a hőségriadó idejére: a Győr Applikáció letöltésére biztatja a lakosságot Kósa Roland

Az alpolgármester szerint a rendkívüli kánikula a közműrendszereket is fokozottan terheli, ezért érdemes bekapcsolni a push értesítéseket.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.