Vajon milyen meccset néz? Dézsi szerint a szentiváni civilek is indulnak a polgármesterválasztáson

ugytudjuk.hu 2024-05-30 06:25:10
A Hír TV-ben járt az utóbbi hetekben többször kifütyült polgármester, már az első pár mondatában valótlanságot állított.

A Hír TV-ben járt Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz-KDNP), ahol ismét a szentiváni civileket szidta – akikről rögtön az interjú elején tévesen azt állította, hogy a polgármesterválasztáson is elindulnak –, valamint arról beszélt, hogy soha nem is volt terv akkumulátorgyár építésére Győrben.

„Azzal próbáltak népszerűséget szerezni, és sikerült is nekik, hogy ha akkumulátorgyár épül Győrbe, akkor mindenki meg fog halni, és ők biztosan tudják, hogy akkugyárat terveznek Győrbe.”

– mondta a veszélyes besorolású, hatalmas tervezett ipari park ellen tiltakozó civilekről az utóbbi hetekben többször kifütyült Dézsi.

A tények makacs dolgok. Mint arról már többször beszámoltunk, erre minden alapjuk megvolt a szentivániaknak, hiszen 2022 nyarán maga Pintér-Péntek Imre, az Iparkamara helyi vezetője mondta el egy interjúban, hogy a Volkswagen akkumultorgyárat tervez Győrbe. Ezután pedig a győri Fidesz propagandalapjában erősítették ezt meg utólag, mikor azt írták 2023-ban: „Kétségtelenül szóba került, hogy a Volkswagen négy telephelyet vizsgál, de döntés nincs, és tudomásunk szerint soha nem Győrszentiván volt a legesélyesebb.”

Ezután a polgármester, aki hónapokig egyáltalán nem volt hajlandó a szentivániakkal kommunikálni arról, miért van szükség veszélyes ipari övezeti besorolásra a településrésztől pár száz méterre fekvő területen, azt mondta, hogy a szentivániakat a civilek zaklatták fel „nagyon keményen” azzal, hogy tiltakoztak a dolog ellen.

Érintőlegesen a legutóbbi kifütyülésről is kérdezték, az volt a konkrét kérdés, hogy ilyen a viszonya a – tévesen „Rába ETO”-nak hívott csapat – szurkolóival, amire Dézsi azt felelte, hogy jó a viszony a szurkolókkal, csak „nyilván egy-két ember megsértődik azon ha az igazságot meghallja és más a véleménye”. Ezután elmondta, hogy az ő sikere is ez a feljutás egyébként, Világi Oszkár kapcsán pedig a testvérvárosokról kezdett bonyolult értekezésbe a polgármester, amit Velkovics Vilmos műsorvezető sem értett:

Végül Borkai Zsolt kapcsán Dézsi elmondta: szerinte a volt városvezető az első háromban sem lesz benne, és nincs olyan állapotban, hogy városvezető legyen. Dézsi szerint aki szereti Győrt, annak rá kell szavaznia.

Szólj hozzá!

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.