Szegeden sikerült megvédeni az egyházi beruházás által fenyegetett erdőt

Pintér Bence 2024-02-15 09:34:25
Hathektáros véderdőt vágtak volna ki egy iskola miatt, de a tiltakozás miatt máshol építik meg az épületet.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Február 14-én jelent meg a Szeged-Csanád Egyházmegye honlapján, hogy Dr. Kiss-Rigó László püspök meghátrált, feladta azon tervét, hogy a Szeged körüli véderdő kivágásával teremtsen helyet fociakadémiájának – áll a Momentum közleményében.

Az erdő kiirtása teljesen ellentétes lett volna a város zöld politikájával, hiszen két évvel ezelőtt Mihálik Edvin zöld tanácsnok kezdeményezésére az önkormányzat új véderdők telepítésébe kezdett. Nagy Sándor alpolgármesterrel évek óta dolgoznak a város fenntartható fejlődéséért és zöldítéséért, és minden fórumon tiltakoztak a fák kivágása ellen.

A szegedi Momentum aláírásgyűjtésbe kezdett, mely során több ezer szegedi támogatta az erdő védelméről szóló kezdeményezést,

később pedig tüntetést is tartottak.

„Mivel hisszük, hogy aminek neve van, azt nehezebb elpusztítani, Mihálik Edvin kezdeményezte az erdő elnevezését. A szegediek szavazatai alapján az erdőt hamarosan Assisi Szent Ferencről nevezzük el, ha a város közgyűlése hozzájárul” – írja a Momentum.

Mint arról beszámoltunk, Győrben a marcalvárosi Kiserdő került hasonló módon veszélybe, a rendezési tervben évtizedek óta felparcellázott építési területként szereplő erdőrészen a városvezetés egy kéthektáros uszodát tervez, valamint teret engedne több mint egy hektáron az egyházi tulajdonú Szent Anna idősotthon bővülésének, váltakozva azzal érvelve, hogy azon a területen „semmire való fák” vannak, vagy nincsenek is fák. Az egész terület, amely semmiféle védelem alá nem esik, 9,5 hektár, a Kiserdő 43 százaléka. 

A Kiserdő megvédéséért a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület aláírásgyűjtést kezdeményezett, amit már online is alá lehet írni. A petíció célja, hogy az egész 9,5 hektáros területet minősítse edővé Győr közgyűlése, és kezdődjön meg végre a Kiserdő fáinak értő gondozása.

Szólj hozzá!

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.