A rendőrség megerősítette, hogy okirathamisítás miatt nyomoznak egy volt győri városrendész után

Pintér Bence 2023-08-28 17:44:30
A Városrendészet és a városháza korábban kitérő választ adott az ügyben.

Csütörtökön számoltunk be róla, hogy három, egymástól független forrásunk szerint is hamis érettségivel bukott le két győri városrendész: az egyikük még a szervezetnél dolgozott, a másikuk viszont csak volt városrendész, egy ideje a Polgármesteri Hivatal kötelékében van.

Kérésünkre a rendőrség most megerősítette, hogy nyomozást folytatnak okirathamisítás miatt a győri Városrendészet egy tagjával kapcsolatban.

Mi úgy értesültünk, hogy a férfi időközben egyébként távozott a Városrendészettől. Rákérdeztünk erre a szervezetnél is, ahonnan eredetileg csütörtöki cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ. Pénteken aztán érkezett egy válasz, ami valójában kikerülte az érdemi válaszadást: azt írták, hogy ilyen indokból nem bocsátottak el senkit az intézménytől, valamint azt, hogy ha ilyen történik, azt a törvényeknek megfelelően bejelentik a rendőrségen. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg közös megegyezeéssel távozott az illető, az pedig a rendőrség válaszából is világos, hogy történt bejelentés.

És mi a helyzet a másik ügyben? Talány

Ennek fényében érdemes vizsgálni a Polgármesteri Hivatal részéről érkezett választ, amit nem Nagyné Dr. László Edit jegyző, hanem Dr. Bakonyi Bernadett aljegyző küldött. Mint tudjuk ugye, „a jegyző nem hazudik” – gondoljuk ez vonatkozik az aljegyzőre is, érdemes ezért alaposan elolvasni a szöveget.

„Ugytudjuk.hu: Igaz-e a hír, miszerint a Polgármesteri Hivatal kötelékéből, a Vagyongazdálkodási Főosztályról elbocsátottak egy illetőt, mert kiderült, hogy hamis az érettségije?

Aljegyző: Nem igaz »a hír«.

Ugytudjuk.hu: Bocsátottak-e el más osztályról vagy főosztályról valakit ezzel az indokkal 2023-ban?

Aljegyző: Nem.”

Amint arra cikkünk megjelenése után forrásaink felhívták a figyelmünket, nem jól tettük fel a kérdést, mivel ők úgy értesültek, hogy a Városrendészettel ellentétben a Polgármesteri Hivatalnál semmi lépés nem történt az ügyben, technikailag tehát megfelelnek a valóságnak ezek a válaszok. Ezért feltettük máshogy is a kérdést, megnevezve az érintett személyt, amit itt most nem fogunk megtenni:

„Ezek szerint minden kétséget kizáróan ki tudják jelenteni, hogy XYZ úr érettségi bizonyítványa rendben van, nem merült fel, hogy probléma lenne vele?”

Amire a következő válasz érkezett az aljegyzőtől:

„Nagyné dr. László Edit Jegyző Asszony nevében és megbízásából az alábbi tájékoztatást adom:

Tájékoztatom, hogy az Ön által 2023. augusztus 23. napján 16 óra 37 perckor érkezett e-mailben feltett kérdését az általunk ugyanazon napon 16 óra 30 perckor megküldött – korábbi kérdésre adott választ tartalmazó - e-mail alapján megválaszoltnak tekintjük.

Tájékoztatom továbbá, hogy a köztisztviselők jogállásáról szóló 2011. évi CXCIX. törvényben foglaltak szerint járunk el minden köztisztviselőnk, illetve a Kttv. hatálya alá tartozó jogviszony esetében.

Amennyiben a feltett kérdésére vonatkozó jelen választ nyilvánosságra kívánja hozni kérem szíveskedjen azt változatlan tartalomban és formában közölni.”

Ami, mivel nem hangzik el benne sok állítás, ismét lehet, hogy technikailag igaz. Így aztán egyelőre nem tudjuk, hogy mi a helyzet a városházán, csak annyit tudunk biztosan, hogy a három, egymástól független forrás által közölt információk egyik felét teljes mértékben igazolta a rendőrség válasza. A jegyzői hivatal integritása egyébként a már a népszavazási ügyben is erősen megkérdőjeleződött.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.