A GyőrPlusz névtelen szerzője szerint minden rendben van a hivatali gépkocsik használatával

Pintér Bence 2023-08-04 17:11:00
A jegyző válasza helyett névtelen szerzős, maszatoló propagandaanyag jött le a témában a GyőrPlusz nevű kiadványban.

Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre!

Július közepén írtunk róla, hogy Dézsi Csaba András polgármester a szolgálati Audi A8-assal ment Budapestre Rammstein-koncertre, majd arról is beszámoltunk, hogy ez a városháza szerint teljesen rendben van, és a polgármester fizet a magáncélú használatért. Azt azonban nem árulták el, hogy mennyit.

Ezután kikértük az erre vonatkozó szabályzatot a jegyzőtől, illetve megkérdeztük, hogy hány szolgálati autó van a hivatal birtokában, vagy hányat bérelnek, ki használja ezeket, és mennyit fizetnek a magáncélú használatért.

Ezeket az információt azonban Nagyné Dr. László Edit jegyző egyáltalán nem akarta kiadni, mint arról be is számoltunk. Ezután ismét elküldtük kérdéseinket még múlt héten, de választ nem kaptunk.

A pénteki GyőrPluszban azonban megérkezett a reakció, ha érdemi válasz nem is (4. oldal), és nem a jegyzőtől, hanem szokásosan

a lap névtelen szerzőjétől, aki szerint a hivatali gépjárművekkel, azok használatával minden a legnagyobb rendben van.

A cikk először idéz a szabályzatból, amelyet lapunkkal nem volt hajlandó megosztani a jegyző egyelőre: 

„Személyhez kötött önkormányzati és hivatali gépjármű magáncélú használatáért a 3. függelékben foglaltak szerint – melynek aktualizálásáról a jegyző gondoskodik – havi költségtérítés fizetendő. A költségtérítés magában foglalja a magáncélú használat során felmerülő valamennyi üzemeltetési költséget, kivéve a külföldi úthasználati díjat, a komphasználati díjat, valamint a parkolási költséget.”

Majd megjegyzi, hogy a központi szabályok szerint nem is kéne fizetni érte, Győrben mégis kell – ezért hálásnak kéne lennie a győrieknek a jelek szerint –, és Dézsi Csaba András a saját pénzéből tankol a gépjárműbe ilyenkor. A cikk mindentudó névtelen írója ezután kifejti, hogy nem küldhetik meg, hogy ki használ hivatali gépkocsikat, végül az utolsó bekezdésekben amellett érvel, hogy miért muszáj a győri polgármesternek Audival járnia.

A  legutolsó bekezdésben aztán felsorolja, hogy

„Győrben egyébként a polgármester hivatala Audi típusú gépjárműveket bérel, emellett összesen 19 darab Suzuki, Ford, Škoda, Audi, Dacia, Yamaha, VW, Mercedes típusú gépjármű van a város tulajdonában. Szolgálati autóval közlekednek a győri alpolgármesterek, a polgármesteri biztosok, a jegyző, az aljegyző, s a nagyobb önkormányzati cégek és intézmények vezetői is.”

Ezt ifj. Knézy Jenővel és az ő szolgálati autójával illusztrálta a lap.

Ez a propagandaanyag nyilván nem válaszolt a kérdéseinkre, hiszen sem az egész szabályzatot nem ismerhette meg a publikum, sem az nem derült ki tételesen, hogy kik használnak hivatali gépjárművet és ezeket mennyiért bérli az önkormányzat.

Az sem derült ki, hogy a polgármester, illetve a többi érintett személy pontosan mennyit fizet azért, hogy személyes célra használja a közpénzből számára bérelt gépjárművet, luxusautót.

Csütörtökön egyébként válasz hiányában már közérdekű adatigénylést adtunk le az önkormányzatnál, a polgármesteri hivatalnél, valamint a város nagyobb cégeinél és intézményeinél ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban – 14 nap van válaszolni rá. Nem világos, hogy ha minden rendben van, akkor mi takargatnivaló van ezekben a kérdésekben. Ha a közérdekű adatigénylés sis siekrtelen, akkor perelni fogunk. A legutóbbi ilyen kör közel egymillió forintjába került a város két cégének, miután elvesztették a pert.

Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre! Kövesd a Befejezetlen Győrt a TikTokon! Csatlakozz Győr egyetlen szabad fórumához, a 32 ezer tagot számláló Győr összefog csoporthoz!

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.