Győri városháza: Valóban a hivatali autóval ment Rammstein-koncertre a polgármester

Farkas Bazsi 2023-07-17 13:48:36
Dézsi ugyanis bérleti díj fejében jogosult a hivatali gépjármű magáncélú használatára. Hogy mennyiért? Azt egyelőre nem tudni.

A szolgálati Audival ment Rammstein-koncertre a győri polgármester? - tettük fel a kérdést me reggeli cikkünkben. 

Mint arról korábban írtunk, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri polgármester épp ugyanolyan Audival ment múlt héten szerdán budapesti koncertet hallgatni, mint amilyen kocsit nemrég a hivatal beszerzett. 

Mindez abból a videóból derül ki, amit maga a polgármester töltött fel. Az autó ugyanis defektet kapott, ez esetben pedig nem a kereket, hanem az egész kocsit cserélték ki.

Dézsi polgármester januári vagyonnyilatkozata alapján nem rendelkezik személyesen ilyen autóval, amelyből viszont az önkormányzat rögtön kettőt is beszerzett az elmúlt időszakban. A polgármesternek a Facebook-oldala alapján azon a napon nem volt hivatalos programja Budapesten. Persze nem kizárt, hogy nem posztolt erről, ezért kérdéseket küldtünk az ügyben a Városháza sajtóosztályának. A válasz pedig nemrég meg is érkezett:

A Polgármesteri Hivatal azon dolgozói, akik jogosultak hivatali gépjármű magáncélú használatára hivatalosan havonta díjat fizetnek érte, ez Polgármester úrra is vonatkozik.

Az további kérdéseket vet fel, hogy egészen pontosan mennyi pénzt is kell fizetnie az érintetteknek az autóbérlésért? Kik jogosultak a hivatali gépjárműveket bérelni? Ki fizeti ki ilyenkor a kocsifutást? A témára még visszatérünk. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.