Májusban fogadta el a győri közgyűlés az önkormányzat bizottságainak tavalyi évéről szóló beszámolót, amelyben az összes szaktémákkal foglalkozó, vegyesen képviselőkből és külsős tagokból álló bizottságok elnökei beszámoltak tavalyi munkájukról.
Dézsi Csaba András polgármester szeret azzal kérkedni, hogy nagyon fontos számára a környezetvédelem; azt szokta mondani, hogy ő az első polgármester Győrben, akinek fontos, és ezt azzal szokta illusztrálni, hogy a Borkai-éra kihagyása után újraalapította az önkormányzat Környezetvédelmi Bizottságát.
Úgy tűnik azonban, hogy a bizottságnak feladatot elelejtettek adni, mert 2022-ben tíz ülés időtartamát összeadva összesen egy órát tanácskoztak.
Ülésenként átlagosan 7 percet, ami a valósgban azt jelenti, hogy öt alkalommal is csak 2-3 percig tartott az ülés. A bizottságnak tizenegy tagja van, hat képviselő és öt külsős.
Ezzel az átlaggal erősen elmaradnak még a többi bizottságtól is, pedig a Gazdasági és Tulajdonosi (GATUBI), illetve a Pénzügyi (PÜBI) Bizottságokat leszámítva, ahol hosszabbra szoktak nyúlni az ülések, a többi bizottság sem nagy bajnok a tanácskozásban. A GATUBI-ban többnyire Kun András volt alpolgármester és külsős tag, valamint Balla Jenő független képviselő; az utóbbi esetben pedig főleg Pollreisz Balázs MSZP-s képviselő hozzászólásai miatt szokott hosszúra nyúlni az ülés. Néhány kivétellel a fideszes képviselők és a főleg a Fidesz által jelölt külsős bizottsági tagok nem nagyon szoktak hozzászólni a vitához, csak a megfelelő gombokat szokták megnyomni.
Az, hogy a környezetvédelmi bizottságnak elég kevés a hatásköre, az többször kiderült már, hiszen alapvető környezetvédelmi kérdéseket érintő ügyek meg sem fordultak a bizottság előtt – ilyen például az a téma, hogy a városvezetés a marcalvárosi Kiserdőbe szeretne uszodát építeni.
Képünk illusztráció.