Valóban bérleti díjjal tartozott a GYAC a Győr Projektnek, de rendezték a hátralékot

Pintér Bence 2023-04-05 07:34:49
Három havi bérleti díjjal tartozott a Győri Atlétikai Club az Olimpiai Sportparkot üzemeltető cégnek.

Hétfőn számoltunk be róla, hogy a Győri Atlétikai Club sportolóit egy olyan kiírás fogadta az Olimpiai Sportparkban, amely azt közölte velük, hogy nem edzhetnek az OSP-ben, s ha kérdésük van, a GYAC elökéhez, Papp Oszkárhoz forduljanak. Első cikkünkben arról írtunk: úgy értesültünk, hogy több havi bérleti díjjal tartozik a klub az OSP-t üzemeltető Győr Projekt Kft.-nek. Erre aztán rá is kérdeztünk mind Papp Győzőnél, mind az önkormányzati cégnél

Az ügy még hétfőn megoldódott: Papp Oszkár később nekünk írt válaszában arról beszélt, hogy „volt egy kis félreértés” a Győr Projekt Kft. és a GYAC között, de nem erősítette meg információnkat, miszerint bérleti díjjal maradt volna el a sportklub, aminek igazgatóságában Pappon kívül Simon Róbert Balázs (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő, illetve Radnóti Ákos (Fidesz-KDNP)  és Szeles Szabolcs (Fidesz-KDNP)  alpolgármesterek ülnek.

Kedden aztán befutott Nagy Gergely, a Győr Projekt ügyvezetőjének válasza is.

Nagy megerősítette, hogy a GYAC háromhavi bérleti díjjal tartozott a cégnek.

„Szerencsére Papp Oszkár elnök úr a lejárt tartozásokat – a többi nagy győri sportegyesülethez hasonlóan – a tegnapi napon kiegyenlítette, melyre nagy szükségünk volt likviditási szempontból” – írta a cégvezető.

Nagy Gergely hozzátette:

„Rendkívül fontosnak tartom, hogy a győri sportolók mindig lehetőséget kapjanak az általunk üzemeltetett létesítményekben, de ehhez elengedhetetlen a törvényi előírások és financiális megállapodások pontos betartása is! Papp Oszkár elnök úrral való jó kapcsolatom miatt bízom benne, hogy a jövőben se lesz szükség szóban forgó korlátozások bevezetésére.”

A Győr Projekt a járvány és az energiaválság óta nincs valami fényes anyagi helyzetben.

Szólj hozzá!

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.