Március 8-án tették közzé Kőszeg weboldalán azt a felhívást, amiben véleményezésre kérik a lakosságot. A véleményeket 15 napig, vagyis március 23-ig várja a hivatal.
Az elképzelés szerint a jelenleg Zrínyi Miklós nevét viselő utca kapná vissza korábbi nevét, amikor is Schey Fülöpről volt a közterület elnevezve.
A zsinagógát építtető Schey Fülöp (1798-1881) Kőszegen és környékén letelepedett zsidó kereskedőcsaládba született, majd sikeres üzletemberként meghatározó szerepet vállalt városunk 19. századi történetében. Ő volt az első magyar származású zsidó, aki az OsztrákMagyar Monarchiában nemesi címet kapott, később pedig bárói rangban részesítették. A terménykereskedelemből szerzett vagyonából jelentős összeggel támogatta Kőszeg közjóléti beruházásait: a kőszegi kórházegyesület, az izraelita temető, óvoda és a polgári menedékház is Schey Fülöp hozzájárulásainak köszönhetően alakult meg. Volt a Kőszegi Takarékpénztár elnöke, illetve Kőszeg Városa díszpolgári címben is részesítette.
A Kőszegi Városi Levéltár által megadott szakvélemény szerint a korábban Tyúk utca elnevezésű közterületet 1896-ban a millenniumi ünnepségek alkalmával nevezték el Schey Fülöpről, akinek emlékezete a lakosságban halálát követően is sokáig élénken élt. Az utca történetének tragikus emléke, hogy 1944. május 11-én az utca 8-as szám alatti épületében jelölték ki a később deportált kőszegi és környékbeli zsidóság kötelező tartózkodási helyét, a „gettót”. Az utcát 1945 és 1948 között Rákóczi Ferenc utcává nevezték át, majd 1956 óta Zrínyi Miklós nevén tartják nyilván. A levéltári szakvélemény szerint a Schey Fülöp utca elnevezés nem kifogásolható - áll az előterjesztésben, amit a március 30. testületi ülés fog megtárgyalni.