Újranyílik a győri Aqua Sportközpont tanmedencéje

Pintér Bence 2023-02-02 08:23:00
Az öltözőket is lehet majd használni.

„Megtörtént a LED-izzók cseréje az Aqua Sportközpont tanmedencéje felett, valamint az öltözőkben, így megnyitják a győri lakosság számára is” – adta hírűl Dézsi Csaba András polgármester, aki korábban egyébként hetekig tagadta a tényt, hogy zárva lenne az uszoda.

A polgármester arról írt: a tanmedencében újra indulhat minden oktató számára az úszásoktatás lehetősége, ezáltal beindulhat a gyógyúszás, a babaúszás, a kezdő úszók oktatása, az egészségfejlesztő úszásoktatás, illetve az utánpótlásúszók oktatása is. Korábban egyébként azt nyilatkozta a témában:

„Lehet azt mondani, hogy eljött a világvége: bezártuk a győri uszodákat! Ennek tényleg akkora tragédiának kell lennie a folyók városában? Én annak idején a Mosoni-Dunában tanultam meg úszni nyáron, télen pedig korcsolyázni.”

Egy másik alkalommal pedig azt:

„Az uszodával kapcsolatban roppant egyszerű a történet, az Aqua Sportközpont mellett a sátras nagymedence nyitva van, ott edzenek az úszók és a vízilabdázók. De ezt meg is lehet fordítani, azt mondjuk, hogy ne eddzenek az úszok és a víziabdázók, [hanem] menjenek be a gyógyúszásra, Úszó Nemzet Programra a gyerekek és azok az emberek, akik hobbiból úsznak, és akkor a sportolóinknak nem kell készülni a világbajnokságra, versenyekre. Nyilván ez óriási kitolás lenne velük, mert egy életpályát törnénk ketté és csapatokat vernénk széjjel, amit több év alatt lehet felépíteni.”

Eközben a lakosság aláírást kezdett gyűjteni a medencék megnyitásáért, ami aztán később végül meg is történt, nemrég pedig egyeztetett a városházán a városvezetés az úszóedzőkkel és -szervezetekkel arról, hogy mit lehetne tenni.

Győr az első városok között volt, amely a legtöbb közintézményével együtt az uszodáit is bezárta tavaly ősszel, és a város támogatást sem kapott az uszodák nyitvatartására.

Szólj hozzá!

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint.