Közmeghallgatást tartottak csütörtökön a kora reggeli órákban Komáromban, az ottani akkumulátorgyár vélhető bővítése miatt. A komáromi akkumulátorgyár három egységből áll, ami kvázi egy egységnek számít. A három részt külön jogi személyek működtetik, vélhetően azért, hogy meg tudjanak felelni az amúgy sem túl szigorú környezeti előírásoknak. A nem minden alapot nélkülöző feltételezések szerint a városban új akkumulátorgyárat terveznek telepíteni, bár ezt a polgármester, az egyébként botrányos közmeghallgatáson erőteljesen cáfolta. Az LMP – Magyarország Zöld Pártja ott volt a közmeghallgatáson és rögzítette a városvezető szavait, mint jövőbeni biztosíték - mondta el komáromi sajtótájékoztatóján Gál József, az LMP szóvivője.
A bővítés miatt a város kútjai már most sem bírják el azt a vízmennyiséget, melyre az ipari parknak szüksége lenne. Emiatt a szomszédos tatai karsztvizet élik fel, hogy Komárom ivóvízellátása biztosított legyen. A gyár hatalmas vízfelhasználása és párologtatása miatt a komáromi Koppánymonostoron élők azt tapasztalják, hogy amikor nulla fok környékére csökken a hőmérséklet, akkor a gyárból kipárolgó víz lokális havazást okoz a településen. A városrészben ezért a rengeteg levegőbe jutó szennyező anyagtól jogosan félnek a helyiek. A helyiek próbálak válaszokat kapni a szennyezés mértékére, de a polgármester válaszaiból nem derült ki, hogy mérnék a levegő szennyezettségét, annak minőségét, továbbá még csak ígéretet sem kaptak arra a helyiek, hogy a jövőben ez változna, és megfelelelő mérőberendezésekkel vizsgálják majd a légszennyezettséget.
Gál József a zöldek szóvivője elmondta, hogy azért is sikerült botrányosra a közmeghallgatás, mivel a polgármester vagy nem válaszolt a kérdésekre, vagy uram-bátyám módon próbálta elkenni a válaszadást. Gál elmondta, hogy rengeteg kérdés maradt még függőben, mikor lezárták a közmeghallgatást, éppen ezért az LMP úgy gondolja, hogy bőven van takargatni való Komáromban. Éppen az ilyen ügyek miatt kezdeményeztek országos népszavazást, mely arról szólna, hogy csak az ott élő emberek engedélyével lehessen ilyen gyárakat telepíteni. Az LMP továbbá tüntetést is szervezett február 9-ére Debrecenbe, hogy megakadályozzák az ott tervezet giga akkumulátorgyár megvalósulását.