A január eleji Pannon-Víz-közgyűlés után először beszélt a közműcég, illetve a víziközmű-vagyon államosításáról Dézsi Csaba András győri polgármester a GyőrPlusz Rádió műsorán, amelyről az Új Szó Nálunk számolt be.
A jelek szerint a polgármester a korábbi kiváró álláspontja után végül amellett döntött, hogy mind a céget, mind a víziközművagyont engedné államosítani,
mivel szerinte egyrészt túl magasak a költségek, másrészt pedig egyébként sem érdekli az embereket, hogy ki a tulajdonos.
„Az államnak sokkal nagyobb lehetőségei vannak a fenntartásban, itt kell megoldást találni, az önkormányzatok ezt nem tudják finanszírozni. Elöregedett a rendszer, nem választották szét a csapadék- és szennyvizet, rengeteg a tennivaló – ez az, ami az energiaválság miatt megrekedt. Az embereket nem érdekli, hogy a cég állami vagy önkormányzati fenntartásban van”
– mondta a polgármester, aki 1994 óta képviselő, és egy ideig alpolgármester is volt.
Szeptemberben még azt mondta, hogy az akkori feltételek nem vonzóak a város számára, decemberben pedig azt: akkor tud csatlakozni Győr, hogy pontosan hogy épül fel majd az állami cég, és amíg nem tudjuk meg, hogy ki határozza meg, hogy ki lesz a menedzsment, vagy hogy milyen fejlesztéseket terveznek Győrben.
Persze erről majd a győri közgyűlésnek is határoznia kell – a közművagyon kapcsán –, a Pannon-Víz esetében pedig a többi résztulajdonos önkormányzatnak is döntenie kell.