2022 első magyar csecsemője miatt csaptak magasra az indulatok januárban

Farkas Bazsi 2022-12-27 17:57:00
Elírták Batthyány nevét, ezért nem tudta teljesen felavatni a gróf szobrát Kásler Miklós, és már márciusban korlátozást vezetett be a MOL az ársapka miatt. Ezek voltak a legolvasottabb cikkek az idei első három hónapban.

Hogy mik voltak 2022 legolvasottabb cikkei? Ezeket vesszük sorra egy négy részes sorotban. Elsőként jöjjön január, február és március legtöbbet kattintott írásai:

Magasra csaptak az indulatok az újévkor született miskolci roma kisfiú miatt

Laár András az élet alapjáról beszélt, Kecskeméten pedig szoríthatjuk, ha ránk jön a szükség. Lapszemle. Borsod24.hu: Magasra csaptak az indulatok az újévkor született miskolci roma kisfiú miatt Az interneten is ment az adok-kapok Szelim születésének hírére, egészen a rasszista megjegyzésekig fokozva, de talán a csúcspont Novák Előd több, rendkívül éles megjegyzése volt az "eltartott cigányokról".

Egy roma kisfiú, Szelim volt Magyarország első csecsemője. A születést Novák Előd, a Mi Hazánk politkusa azzal kommentálta, hogy Szelim édesanyja 19 évesen szülte meg negyedik gyermekét. A bejegyzésre aztán Rostás-Farkas György, Roma Szeretetszolgálat elnöke válaszolt. Az erről szóló lapszemlénk napokig tartotta magát az olvasottsági toplista élén.

Elírták Batthyány nevét a Kásler Miklós által átadott sárvári szobron

Március 14-én, a városi megemlékezés részeként adta át Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere az új Batthyány-szobrot Sárváron. Nem volt véletlen a választás, hiszen Batthyány Lajos volt Sárvár első országgyűlési képviselője, ám a városban eddig nem emlékeztek meg róla ilyen formában. Hétfőn délelőtt tartották Sárváron a városi március 15-i ünnepséget.

Elírták Batthyány gróf nevét az őt ábrázoló szobron Sárváron. Az alkotást március 14-én avatta fel Kásler Miklós, akkori emberminiszter, csakhogy a szobrot takaró lepel nem került le teljesen a talapzatról. Ennek egész egyszerű oka volt: elírták a gróf nevét. 

Sem ukrán vendégmunkások, sem mulatozó lagzisok nem lesznek az egykori szombathelyi Fortuna hotelben

Lakossági egyeztetésre gyűltek össze a környék lakói a jó pár éve már zárva tartó szombathelyi Fortuna Hotel teraszára csütörtök délután. Az épület nemrég még felállványozva várta, hogy rendbe tegyék a homlokzatát. Azóta újra színezték, elbontották a kerti, rozoga beülöket, ezeknek a helyén pedig hamarosan parkolókat alakítanak ki.

Február elején írtunk róla, hogy újra élettel telik meg az egykori szombathelyi Fortuna Hotel. Igaz az épület azóta újra funkciót váltott, most lakásokat alakítanak ki benne. Februárban egy a szomszédok által összehívott lakossági fórumon tett arra ígéretet az új tulajdonos, hogy sem munkásszálló nem lesz az épületben, sem pedig lakodalmakat nem fognak tartani. 

Itt a korlátozás: 100 literben maximalizálják a vásárolható üzemanyag mennyiségét

"A Magyar Kormány üzemanyag árazásra vonatkozó rendeletének hatásaként rekordmértékben megnövekedtek a töltőállomási üzemanyag igények. Annak érdekében, hogy a MOL Nyrt. biztosítani tudja a folyamatos üzemanyagellátást minden ügyfele részére, tájékoztatjuk, hogy 2022. március 2-án 0:00 órától átmeneti jelleggel, az alábbi intézkedéseket vezetjük be valamennyi töltőállomásunkon: Normál kútoszlopokon történő bármely tankoláskor (személygépjármű, kisteherautó, tartály, kanna, hordó, stb.)

Már márciusban gondok voltak az üzemanyag ellátással, az ársapka miatt. A MOL ekkor vezette be az első korlátozást, 100 literben maximalizálták az üzemanyag vásárlást. Azóta az ársapkát kivezették, az utakon egyelőre nem lehet érezni, hogy emiatt csökkent volna a forgalom. Minden esetre a tavasszal sokan megnyitották a korlátozásról szóló cikkünket.

"Ha kell, én kimondom: a Puskás Tivadar vezette városvezetés a felelős azért, mert kamu szerződések miatt nem épült meg a zanati kerékpárút"

Bírósági keresetet is nyújtott be a szombathelyi városvezetés, hogy megpróbálják végre bevasalni azt a pénzt, amit a HORWAT Investment Ingatlanforgalmazó Kft.-nek kellett volna kifizetnie a zanati kerékpárút megépítése kapcsán. A céggel 2008-ban kötött megállapodást Szombathely. Az önkormányzat azt vállalta, hogy belterületté von néhány olyan külterületi területet, amin a Decathlon, a Burger King, vagy éppen az autómosó épült meg később.

Szintén a tavasz hozta magával az örök szombathelyi sláger témának számító zanati kerékpárút újabb fejezetét. A Nemény András (Éljen Szombathely!) vezette szombathelyi városvezetés még vizsgálóbizottságot is felállított annak érdekében, hogy kiderüljön, kinek a mulasztása miatt nem épült meg az út. A vizsgálóbizottság nem tudta egy az egyben megnevezni a felelőst. Egy közgyűlési indítvány volt arra vonatkozóan, hogy újra kezdjen vizsgálatot egy bizottság. Ám a városvezető frakció ezt nem támogatta.

Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) frakcióvezető akkor arra a kérdésünkre, hogy miért nem szavazták meg az indítványt, azt válaszolta, hogy:

Nincs ezen mit tovább vizsgálni, el kell fogadni, hogy a 2011-ben, a Puskás Tivadar vezette többség volt a felelős azért, hogy a vállalkozó meg tudta úszni, hogy neki kelljen kifizetni azt a több száz millió forintot, amibe a kerékpárút megépítése került volna. Ki engedi, hogy vállalkozói közösségek szórakozzanak Szombathellyel? Az, aki éppen hatalmon van. Egy dolgot mondhatok: amíg mi ülünk a városvezetői székben, addig egyetlen egy hasonló ügyet sem fogunk megengedni - mondta még márciusban Tóth.

Szólj hozzá!

Továbbra sincs második alpolgármestere Győrnek

Balog-Farkas Renátát sem választották meg.

A napelemes rendszerek rejtett költségei

A napelemes rendszerek egyre népszerűbbek Magyarországon, hiszen a környezetkímélő hatásuk mellett hosszú távon jelentős megtakarítást biztosítanak.

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.