Pár hete foglalkoztunk a Király Gábor alapította Sportegyesület által végrehajtott fejlesztésekkel.
A egykori hálóőr egyesülete 2019 novemberében kapott 4 milliárd 505 millió 212 ezer 585 forintot az újperinten található sportlétesítmény fejlesztésére.
Ahogy azt korábban is írtuk, Király a sportkomplexum területének jó részét, egészen pontosan 19 ezer négyzetmétert a szombathelyi önkormányzattól ajándékként kapta. Akkor mindössze a terület értékének ÁFA tartalmát, 1 millió 538 ezer 960 forintot kellett kifizetnie.
A Király Sportcentrum 4 és fél milliárdos kivitelezésének közbeszerzését pedig egyetlen cég, a Szombathelyen virágboltokat, Körmenden pedig éttermet üzemeltető Veres és Társai Kereskedelmi és Vendéglátó Kft. nyerte el.
Kerestük a céget, hogy milyen referenciák alapján indultak el a közbeszerzésen, milyen építőipari tapasztalataik voltak a múltban, ám egyelőre nem érkezett válasz.
A nyugat.hu-nak azonban a napokban interjút adott Király Gábor, ahol érintőlegesen kitértek a sportpálya fejlesztésére is.
Király azt mondta, hogy 15 éven keresztül folyamatosan fejlesztették a létesítményt, amikor támogatást kaptak az államtól, pontosabban nem is ők kapták a támogatást, hanem egy egyesület, a Király Sportegyesület, ami a város sportegyesülete - mondta Király.
Király Gábornak abban igaza van, hogy egy egyesületet nem lehet birtokolni, annak alapítói vannak, ám enyhén szólva is meredek állítás, hogy a Király Sportegyesület a városé lenne.
Király Gábor és édesapja Király Ferenc alapították meg 2006-ban Szombathelyen a Király Sportegyesület elődjét, a Király Szabadidősport Egyesületet - írja a kiralysportegyesulet.hu.
A birosag.hu nyilvántartása szerint a sportegyesület elnöke Király Gábor, alelnöke pedig Király Zsanett.
Na de jöjjön a legizgalmasabb rész, a 4 milliárd 500 millió forintos támogatás története:
Mikor miniszterelnök úr Szombathelyen járt, nem tudta, hogy van ilyen sportlétesítmény pedig ismert a magyar válogatott miatt, és ő mikor látta ezt, akkor szimpatikus volt neki és azt mondta, ha Szombathelyen van egy ilyen, akkor ő ezt támogatni szeretné.
Orbán 2015-ben, amikor Szombathelyen járt ezt a sokmindent ígérte meg (részlet a szombathely.hu tudósításából):
A teljes foglalkoztatást elérte a város, ezért új munkaerőre van szükség. Ennek érdekében önkormányzati lakásokat kell építeni. A feladat elvégzéséhez szükséges részleteket egy közös munkacsoport dolgozza ki. A kormány elősegíti egy új multifunkcionális városi közszolgáltatási telephely kialakítását, amelyet 1,5 milliárd forinttal támogat a kormány. Központi forrásból megépül a dozmati víztározó. Felújítják a herényi Gothard-kastélyt, megépül egy új zarándokszálló. A Kossuth-díjas keramikus Schrammel Imre hagyatékát vagy új épületben, vagy a kormányzati forrásból felújított Szombathelyi Képtár épületében helyezik el. A Szent Márton-terv alapján a kormány az első ütemben már 2,5 milliárd forintot adott a katolikus egyháznak, másik 2,5 milliárdot pedig Szombathelynek. A terv megvalósítására második ütemben 5 milliárd forintot kap Szombathely városrehabilitációs fejlesztésekre. Ezen kívül a Szent Márton-év programjainak lebonyolítását 800 millió forintttal segíti a kormányzat. Új helyre kerül a buszpályaudvar, megépül az Éhen Gyula téren az intermodális pályaudvar. Sportfejlesztések is lesznek: kormányzati pénzből fejlesztik az Illés Akadémiát, a Király Sportcentrumot és a Fedett Uszoda harmadik ütemének megépítéséhez 2,6 milliárd forintos támogatást ad a városnak a kormány. Megépül Szombathely és Kőszeg között az új kétszer kétsávos gyorsforgalmi út, illetve kétszer kétsávos lesz az M86-os várost elkerülő új szakasza.
Ezt végigolvasva mindenki láthatja, hogy mire volt pénz és mire nem, mi készült el, és mi nem. Mi volt prioritás, és mi nem.
Címlapfotón Orbán Viktor, miniszterelnök és Puskás Tivadar, Szombathely korábbi polgármestere (forrás: szombathely.hu).