Balogh József volt győri polgármester írása.
A következőkkel szeretném kiegészíteni szombati nyilatkozatom.
Győrött és másutt is mintegy 25 évvel ezelőtt is volt kényszerű intézkedéssorozat, de hogy ez mennyire más volt és egyértelműen a város hasznára vált, azt az alábbi összefoglaló szemlélteti:
1. Az akkori átszervezések nyomán az önkormányzat által nyújtott semmilyen szolgáltatást nem szüntettek meg, még átmenetileg sem.
2. Az intézkedések révén több mint 600 millió forint bevételre tett szert a város (a Katolikus Püspökségtől, a Széchenyi és a Soproni Egyetemektől) és még nagyjából ugyanennyi kiadási megtakarítást ért el.
3. Minden érintett munkavállaló áthelyezésre, vagy elhelyezésre került.
4. Nagyrészt helyi jogászok segítségével perek indultak az akkori Horn-kormánnyal szemben, s ennek eredménye közel 3 milliárd bevétel lett. A jelenlegi kormány viszont az önkormányzati tulajdonú víziközművek kártalanítás nélküli elvételére készül.
5. Bevételnövekedést hozott, hogy az önkormányzat által felvásárlásra került a városi kábeltévé-hálózat, majd nyílt versenytárgyaláson 3,5 milliárd forint haszonnal egy magyar cégnek eladásra került. Az elnyert pénz többsége az oktatás és a sportolás lehetőségeit javította, sőt még a pedagógusbéremelésre is jutott, az un. győri bérelemek révén, melyet 2010 után a Borkai Zsolt vezette önkormányzat megszüntetett.
Tehát az átszervezések többletbevételekkel jártak, és nem vagyonvesztéssel. Ezután néhány év múlva Győr az ország leggazdagabb városa lett; jelenleg pedig elsőként kényszerül sanyargató intézkedések meghozatalára.
6. A Szálasi-korszakra utalást emlékeztetőnek szántam arra az EU Parlamenti döntésre, mely szerint az Orbán-kormány elmarasztalásra került a jogállamiság leépítése és az autokratikus rendszer kiépítése miatt. A nagy többséggel elfogadott határozatot csak a szélsőjobboldali és félfasiszta pártok nem szavazták meg.