Nem ez az első alkalom, hogy Magyarország szerepel a Google Trendsben. A technológiai óriáscég éves jelentése 70 különböző országból gyűjti össze a világ legnépszerűbb keresőkifejezéseit és témáit. 2018-ban az akkor közelgő országos választások, az EDM-legenda Avicii szomorú halála és a FIFA világbajnokság foglalkoztatta erősen Magyarország lakóit. Míg 2019-ben a polgármester-választás és a Notre Dame-i tűzvész szerepelt a legtöbbet keresett témák között az országban.
2021-ban azonban úgy tűnik, hogy a magyarok kicsit másra gondoltak.
A magyarországi sportfogadásra vonatkozó keresések jelentősen megnőttek 2020-ban
Míg Málta, Írország és Ciprus idén Európa sportfogadási fővárosaiként tartják a magukénak, addig a magyarországi sportfogadásra vonatkozó keresések igencsak megugrottak. A Google Trends szerint 2850%-kal nőtt az "új sportfogadási oldalak Magyarországon" keresések száma, amivel egyenesen a legkeresettebb témák listájának élére került.
A keresések növekedése ellenére azonban kiderült, hogy Magyarország valójában azon nemzetek közé tartozik, amelyek a legkevésbé érdekeltek a sportfogadási tevékenységekben való aktív részvételben.
Egy iGaming összehasonlító oldal kutatása szerint a magyarok a világ összesített rangsorában a 20. helyen állnak, ha arról van szó, hogy aktívan keresnek olyan sporteseményeket, amelyekre online fogadás tehetnek, átlagosan 0,43 keresés jut 1000 lakosra.
Az iGaming-ipar Magyarországon
Az online sportfogadás a globális iGaming-ipar egyik legfontosabb vertikális ágazata, amely a valódi pénzes szerencsejáték minden formáját magában foglalja a kaszinóktól a pókerig. Míg a sportfogadás népszerűsége a nagy szerencsejáték-régiókban, például Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban robbanásszerűen megnőtt, addig itt, Magyarországon még mindig a növekedés kezdeti szakaszában van.
A valódi pénzes szerencsejáték 1991 óta teljesen legális és szabályozott az országban, a NAV (Nemzeti Adó- és Vámhivatal) és a Szerencsejáték Felügyelet (Szerencsejáték Felügyelet) egyaránt ellenőrzi az engedélyezési folyamatot és felügyeli az országon belüli összes szerencsejáték tevékenységet.
Magyarország-szerte 11 tégla és habarcs kaszinó működik, amelyek külföldi iGaming cégekkel együttműködve online kaszinóoldalakat is indíthatnak.
Az elmúlt években a magyar kormány jelentős lépéseket tett a távszerencsejáték-piac megnyitása érdekében. Nyugat-Európa főbb szerencsejáték-területeinek üzemeltetői, mint például a PokerStars, már az online kaszinójátékok széles spektrumát kínálják, beleértve az olyan hagyományos kedvenceket, mint a rulett, a blackjack és a nyerőgépek. Mostanában egyre több magyarországi bejegyzésű platform kezdi meg ugyanezt.
Az első teljes körűen engedélyezett magyarországi online kaszinó 2017-ben indult el.
A világhírű magyar producer és vállalkozó, Andrew G. Vagna - aki sajnos 2019-ben elhunyt - egyik szórakoztatóipari cégével, a Diamond Kft-vel együttműködésben indult. Azóta számos online szerencsejáték platform indult a régióban. Az online sportfogadás azonban továbbra is főként a Szerencsejáték Zrt. kezében van. Az állami ellenőrzés alatt álló szolgáltató monopóliummal rendelkezik az ország összes sportfogadással és lottóval kapcsolatos tevékenységére, beleértve a lóversenyekre és futballeseményekre való online fogadást, valamint a nemzeti lottó online játékát. Eközben személyesen fogadni és lottót vásárolni csak a Szerencsejáték Zrt. engedéllyel rendelkező irodáiban lehet. - LOVI.
Magyarország szerencsejáték-jövője Bár a magyarországi lakosok számára az online sportfogadási lehetőségek egyelőre korlátozottak, úgy tűnik, hogy a jövőben van lehetőség a bővítésre. Mindent összevetve, Magyarország iGaming-ipara még nagyon is kezdeti stádiumban van, és egy érési folyamaton fog keresztülmenni - hasonlóan ahhoz, ahogyan az ország eSport-ipara is bővült az elmúlt években és hónapokban.
Az országban jelenleg legalább 3,7 millióan játszanak rendszeresen, és körülbelül 200 000 hivatásos eSport-játékos él Magyarországon. A Magyar eSport Szövetség ma már teljes jogú tagja a Nemzetközi eSport Szövetségnek, és az országban a legnépszerűbb versenyjáték a Counter-Strike: Global Offensive. Az iGaming és az eSport, mint testvérágazatok, egymás mellett fognak terjeszkedni, ami azt jelenti, hogy csak idő kérdése, hogy Magyarország távoli játékszcénája ugyanolyan élénk és kiterjedt legyen, mint Európa többi része.
Szponzorált tartalmat olvastál!