A NASA szatellitjei vették fel, ahogyan egy hatalmas, víz alatti vulkán kitör a Csendes-óceánon. A Kavachi vulkánként ismert tűzhányót már régóta figyelemmel követik a tudósok, na de nem azért, mert olyan kevés víz alatti vulkán lenne. Inkább azért, mert a hamu és a hő miatt mutálótdak az ott élő állatok, így már kibírják a hatalmas hőséget és a savas vizet, írja a Metro.
Az élőlények között a cápák is alkalmazkodtak a barátságtalan környezethez, ami meglepte a kutatókat. Az ilyen közegben általában zselés állagú állatok tudnak csak megélni, de a Kavachi közelében kisebb halak és a tengerek csúcsragadozója is eléldegél.
A kutatók le is videózták a mutánscápákat, egy korábbi expedíció során selyemcápát és csipkés pörölycápát is találtak a vulkán közelében:
Az 1,2 kilométer átmérőjű vulkán élővilágát már évek óta kutatják a szakértők, a legújabb kitörést pedig a Nasa szatellitjei így látták:
A Kavachi egyébként rendszeres időközönként kitör, a közelben található szigeteken élők sokszor számolnak be hamu és gözfelhőkről, ami a vulkán felől száll fel.