350 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott Vasszécseny bölcsődei férőhelyek bővítésére - a Széchenyi 2020 támogatását hírdető tábla jó ideje el lett helyezve a leendő épület kerítésén.
Az bölcsőde építése azonban egyelőre még nem indult meg. Ahogy arról korábban már beszámoltunk a tavaly kiírt közbeszerzési eljárást a Vasi Triglif Kft. nyerte el, ám végül a szerződést nem írták alá. Úgy értesültünk, hogy az építési terület megközelítése, pontosan meg nem közelíthetősége miatt döntött úgy a nyertes fél, hogy eláll a kivitelezéstől.
Újabb közbeszerzést írtak ki az építkezésre, ennek bontása pedig most lett volna esedékes, csakhogy a kiírást megtámadták, így egyelőre felfüggesztette azt a kiíró. A bontás, vagyis a győztes cég kihirdetése így várat magára.
Bár kivitelező még nincs, a falu lakói aláírásgyűjtésbe kezdtek. Nem a bölcsőde ellen, hanem azért, hogy az építkezés ne a tervezett módon valósuljon meg.
Az új bölcsőde épülete már meglévő két épület - az óvoda és a mostani bölcsőde - közé épülne meg. A tervezett szerint pedig az építkezésre az Arany János utca felől, az óvoda udvarán át hordanák az építőanyagot.
Az utca lakói azonban nem szeretnék, ha a munkagépek tönkretennék az aszfaltot így ők és az óvodások szülei is aláírásgyűjtésbe kezdtek. Közel 50 szignó gyűlt össze, amit továbbítottak is a polgármesternek.
Pénteken rendkívüli testületi ülést tartottak Vasszécsenyben, ahol Zsolnai Zoltán (független) polgármester ismertette az eddigieket.
A polgármester elmondta, hogy szerinte szükség van az új bölcsőde épületére. A szerkesztőségünk által ismert legfrissebb adatok szerint a Vasszécseny, Tanakajd és Csepeszkopács közös fenntartásában lévő 24 fő befogadására alkalmas intézményben jelenleg összes 23 gyerek jár. A fent említett három településről összesen 15 gyereket nevelnek itt.
Zsolnai azt is hangsúlyozta, hogy az érintettek, akikkel ő beszélt, kivétel nélkül támogatták az építkezést. Hogy a kivitelezés a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozza korlátoznák a munkavégzést. Szombaton csupán 14 óráig, vasárnap pedig egyáltalán nem lehetne dolgozni.
A terület megközelíthetőségével kapcsolatban pedig az hangzott el tőle, hogy csak és kizárólag az Arany János utca felől, az óvodán keresztül lehet ezt megoldani. Az utcára 7 és fél tonnás korlátozást vezetnek be. Elképzelései szerint a 87-es főút mellett a kivitelező kapna egy önkormányzati területet, amit depónak használhatna, a nehéz kamionokról itt kisebb teherautókra pakolnák az építőanyagot, így garantálva azt, hogy az utca burkolata ne sérüljön.
Ne veszélyeztessenek, ne zajongjanak, ez legyen a legfőbb cél az építkezés alatt - mondta.
A beszámoló után, Oláh Miklós (független) önkormányzati képviselő azt mondta, hogy ők azért lettek képviselők, hogy képviseljék a polgárokat. Most közel 50 aláíró tiltakozik a kivitelezés menete ellen, nekik eleget kellene tenniük a lakók és a szülők kérésének.
A kisebb vita azzal zárult, hogy a polgármester kijelentette, a műszaki részletekről nem a képviselő testületnek kell döntenie, nekik az lesz a dolguk, hogy a kivitelező kihirdetése után azt ellenőrizzék, hogy minden a legnagyobb rendben menjen.