Kissé sértődött hangú cikkben kérte ki magának a Híradó.hu, hogy kormánypárti elfogultsággal vádolják a közmédiát, többek között amiatt, hogy ellenzéki politikai szereplőt évek óta nagyítóval kell keresni a stúdiókban. Laptársunk, az Azonnali.hu megkereste az ellenzéki pártokat is, ők hogyan emlékeznek erre.
A köztelevíziónak hívott csatorna szerint „az elmúlt esztendőkben számos – valójában igaztalan – vád érte a közmédiát a baloldali ellenzék részéről, mely szerint »nem jöhettek a közmédiába«, holott a valóságban szerkesztőink napról-napra, hétről hétre keresték és hívták telefonon a baloldal szereplőit”.
És akkor a közmédia fake news-t kiált
Igaz, hozzátették, hogy „miután e meghívások döntően telefonon történtek, így hiába mondtuk, hogy a vádak igaztalanok, mind a baloldali politikusok, mind a liberális média részéről gúnyos megvetés, torz, sokszor hazug (fake news) tudósítás, nyilatkozat vagy közlemény érkezett”.
Majd felsorolták, hogy április 4-e, vagyis az ellenzék számára is kínos és nagyon súlyos választási vereség óta hányszor keresték a különböző pártok vezetőit. A lista alapján valóban sokszor, összesen 47-szer, igaz ebben az LMP-n, a Párbeszéden, a DK-n, a Jobbikon, az MSZP-n és a Momentumon és a Mi Hazánkon kívül benne volt a választásokon nem is induló Volner János pártja, a szintén nem induló ISZOMM, valamint a be nem jutott Magyar Kétfarkú Kutya Párt is.
Ők éltek is a megszólalás lehetőségével. Ezen kívül a Mi Hazánk részéről Dúró Dóra és Toroczkait László, valamint az LMP vezetője, Kanász-Nagy Máté kapott még műsoridőt a parlamenti pártok közül.
Az ellenzéki összefogás többi pártja a lista alapján valóban nem élt a lehetőséggel.
Ennél sokkal érdekesebb kérdés persze, hogy a választási kampányban hányszor keresték az érintetteket, hiszen az egyesült ellenzékből ekkor csak Márki-Zay Péter szerepelhetett összesen öt percet – a törvény szerinti kötelező minimumot.
Az Azonnali ezért megkereste az MSZP, az LMP, a DK, a Jobbik, a Párbeszéd, a Momentum sajtóosztályát, a politikusaikat hányszor hívták meg 2022. január 1. és április 3. között a közmédiába.
Mint kiderült: a Jobbikra, a DK-ra, a Momentumra és a Párbeszédre egyáltalán nem volt kíváncsi a közmédia ebben az időszakban, az LMP politikusai két alkalommal élhettek a szereplés lehetőségével, az MSZP viszont nem válaszolt a laptársunk megkeresésére.